Кригла Пиво

Златен Даб: Приказна за патот на пивото

Како се произведува Златен Даб?

Златен Даб: Приказна за патот на пивото

Прилепска пиварница одлучија да ни ја раскажат нивната приказна како се произведува пиво со врвна технологија и по светски стандарди во едно видео од 2.45 минути.  Погледнете го патот на пивото од почеток до товарање на камион.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар