Кригла Пиво

Здравко Чолиќ на Пиво-Фест 2011 во Прилеп

ПивофестИако се најавуваа големи светски музички имиња за оваа година, сепак на прилепскиот фестивал на пивото ќе се појават само македонски и балкански имиња. Главна ѕвезда ќе биде српскиот поп пејач Здравко Чолиќ кој ќе настапи на последната вечер од фестивалот кој ќе се одржи од 14-17 Јули. Освен него се преговара со уште неколку имиња од балканската естрада како Харис Џиновиќ и Ван Гог.

Подетални информации за Пиво Фест 2011 ќе се знаат наскоро кога ќе бидат договорени сите музички настапувачи.

Update: Договорени се и Ван Гог

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

  1. teknuvalo May 27, 2011 во 11:02 am

    Ејј, ако иди Харис Џиновиќ морам да дојдам…

Додади нов коментар