Кригла Пиво

Ви треба друштво за пиење? Запознајте го роботот Drinky

Ви треба друштво за пиење? Запознајте го роботот Drinky

Колку пати ви се случило да сакате да испиете некоја пијачка во град меѓутоа баш тогаш сите пријатели имаат некои други обврски? Ако пиењето сами не ви е баш најпријатно, сега може да си имате ново „другарче“ со кого може да наздравите – роботот Drinky. Сепак тој нема да може да разговара со вас, но можеби ќе ви помогне да запознаете некој нов пријател.
Drinky е креација на Eunchan Park од Јужна Кореја кој вели дека идејата ја добил во 2012 година за време на Божиќ кога немал девојка и пиењето сам не му било воопшто забавно.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар