Кригла Пиво

X-Wing од пивски лименки

X-Wing од пивски лименки

За што може да се искористат празни пивски лименки? Tamás Kánya ги искористил лименките од Kaiser пиво за да го направи популарниот X-Wing од Star Wars. Изработката ја документирал на неговиот Flickr профил каде што може да погледнете и повеќе фотографии.

X-Wing од пивски лименки

X-Wing од пивски лименки

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар