Кригла Пиво

Wildeman: бизарна реклама за пиво

WildemanСе сеќавате на рекламата за пиво со Жан Клод Ван Дам? Изгледа сретнавме побизарна реклама за пиво од неа. Flying Dog Brewery е американската пиварница што преку неа си го промовира својот нов производ: Wildeman.

Зборови не се потребни, само гледајте го видеото:

Објавено на 24.01.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар