Кригла Пиво

Wil Wheaton го промовира новото пиво Newcastle Scotch Ale

Wil Wheaton го промовира новото пиво Newcastle Scotch Ale

Познатиот актер Wil Wheaton гостува во 2 нови хумористични реклами во кои англиската пиварница го претставува новото пиво Newcastle Scotch Ale. Ова пиво е првото од т.н. „collaboration edition“ во која Newcastle ќе соработува со некои од најстарите и најдобрите пиварници во Европа. Првото партнерсто е со пиварницата Caledonian од Единбург, Шкотска.

Wil Wheaton, познат како „кралот на гиковите“ и самиот е домашен пивар за што може да читате на неговиот сајт: wilwheaton.net, а може и да го следите на Untappd.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар