Кригла Пиво

Warsteiner со лимитирана серија на уметнички пивски шишиња

Warsteiner со лимитирана серија на уметнички пивски шишиња

Со цел прославување на 260 години од првото појавување на германското пиво Warsteiner, компанијата покани 6 истакнати светски уметници да дизајнираат лимитирана серија на алуминиумски пивски шишиња. Уметниците кои учествуваат во проектот се: Stefan Strumbel, 123Klan, Aaron De La Cruz, Brooke Reidt, INSA и Nychos.

Лимитираната уметничка колекција на пивски шишиња од Warsteiner веќе е изложена во Берлин, а новите пива ќе бидат достапни само во Германија.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар