Кригла Пиво

Вкусови и мириси на пивата [Инфографик]

Пивско тркало на различните вкусови и мириси на пивата земено од книгата „Craft Beer World“ од Mark Dredge. Поделбите започнуваат уште од основните состојки на пивото како што се водата, сладот, хмељот или квасецот.

Вкусови и мириси на пивата [Инфографик]

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар