Кригла Пиво

Вистинско време за Andes пиво

Andes BeerAndes е аргентинско пиво кое стана познато по забавните маркетинг кампањи што ги правеше последниве години и успешното присуство на Интернет преку својот добро дизајниран веб сајт и интерактивното присуство на социјалните медиуми како Facebook, Twitter и YouTube.

Последното нешто од нив што предизвикува внимание се два креативни рекламни спота креирани од веќе добро познатата рекламна агенција Del Campo Nazca Saatchi & Saatchi. Кое е вистинското време за Andes? Погледнете подолу

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар