Кригла Пиво

Village Brewery: Jingle Beers

Village Brewery: Jingle Beers

Village Brewery со помош на Ototo (со ова чудо можете од сите предмети да извадите звук) ги претворија подметачите на оваа пиварница во типки за свирење. Погледнете како звучи познатата Jingle Bells во пивска варијанта.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар