Кригла Пиво

Видео од процесот на полнење на лименки со пиво

Видео од процесот на полнење на пивските лименки

Доколку ве интересира како се полнат лименките со пиво пред да дојдат на полиците во маркетите, задолжително погледнете го ова видео направено за пивото Green Diamonds на Other Half Brewing Co.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар