Кригла Пиво

Видео репортажа од Октоберфест 2015

Видео репортажа од Октоберфест 2015

Кратка видео репортажа на YouTube каналот The Craft Beer Channel од годинешниот Октоберфест во Минхен. Погледнете дел од атмосферата, па следната година сигурно ќе посакате да го посетите 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар