Кригла Пиво

Стигна и Valar Dohaeris пивото од серијата „Game Of Thrones“

После 2 години од лансирањето на Valar Morghulis пивото, стигна и соодветниот одговор на Brewery Ommegang со Valar Dohaeris пиво од серијата „Game Of Thrones“.


Стигна и Valar Dohaeris пивото од серијата „Game Of Thrones“

Valar Dohaeris е Tripel Ale со 9% алкохол и ја споделува комплексноста на сестринското пиво – Valar Morghulis Dubbel кое пак е малку послабо со 8% алкохол. Онаму каде што е достапно, може да се најде во стаклени шишиња од 750ml и на точење, а според информациите цената е околу 10 долари за едно шише.

Извор: Ommegang.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар