Кригла Пиво

Спремно е третото Trooper пиво на Iron Maiden

Откако постигнаа огромен успех и значајна продажба во 55 земји низ целиот свет на своето Trooper пиво, Iron Maiden одлучија во септември да извадат лимитирана серија од третото нивно пиво кое ќе се вика „Red ’n’ Black“, Пивото е насловено по песната „The Red And The Black“ од најновиот музички албум „The Book Of Souls“. Според првите информации, пивото ќе биде портер кое што во шишиња ќе содржи 6.8% алкохол.

Спремно е третото Trooper пиво на Iron Maiden

Извор: teamrock.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар