Кригла Пиво

Трејлер за новата компјутерска игра – Oktoberfest Manager

Со новата компјутерска игра Oktoberfest Manager ќе можете да ја почувствувате атмосферата на Октоберфест и да заработите пари продавајќи пиво. Подигнете и опремете ваш пивски шатор, вработете квалитетен персонал, организирајте им забави и музички настани на посетителите и најважно, послужувајте добро пиво.

Играта ќе биде достапна за неколку денови за PC, Mac и iPad. Посетувајте го официјалниот сајт доколку сакате да станете виртуелен менаџер на Октоберфест.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар