Кригла Пиво

Топ 10 реклами за пиво во 2012 година

Помина 2012 година и време е да направиме еден сумарен пост со најдобрите 10 реклами за претходната година според Кригла Пиво. Тежок беше изборот за првите две места, но и дадовме предност на рекламата од Carlsberg поради европското првенство што се одржа во 2012 година и целиот маркетинг кој оваа година им беше одличен. Заслужено се единствениот бренд со две реклами во овој наш избор.

Фан академијата на Карлсберг

Доколку во текот на годината не сте ја следеле редовна нашата категорија Кригла Маркетинг ви препорачуваме да ги погледнете овие 10 реклами + бонус 2 од Македонија.

10. Corona Light: Mark

9. Budweiser: Забавата е насекаде околу нас

8. Red Stripe: Реге оркестар

7. Guinness: Собери ги пријателите на пиво

6. DB Export Dry: Кажете му НЕ на виното!

5. Heineken: The Switch

4. Andes: Момчето со шишињата

3. Carlsberg: The Crate Escape

2. Carlton Draught: Пивска потера

1. Carlsberg: Академија за фанови

Бонус, македонските реклами за Златен Даб и Кенбах:

Златен Даб: Воздржи се ако можеш!

Kenbach: Не пропуштај прилика!

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар