Кригла Пиво

Топ 10 реклами за пиво во 2011 година

CarlsbergВо овај период од годината секогаш се прават најразлични листи со најдобри, најлоши или најчудни работи за годината што изминала.

Рекламите за пиво секогаш привлекувале посебно внимание, па така и оваа година бевме сведоци на голем број креативни маркетинг кампањи. Од сите реклами се обидовме да ги издвоиме оние што ни оставија впечаток низ целата година.

Според нас ова се 10-те најдобри реклами за пиво во 2011 година:

10. Bud Light: Dog Sitter

9. SummerBright Ale: If you touch it and it’s cold, then it’s cold

8. Heineken: Rugby World Cup 2011

7. Bavaria: Hugh Hefner

6. Hahn: Super goes in-SuperDry Taste Comes Out

5. Cerveza Norte: Photoblocker

4. Stella Artois: Совршена чаша со Stella пиво

3. Heineken: The Entrance

2. Cerveza Norte: Најдобриот изговор на светот

1. Carlsberg: Моторџии во кино

 

Бонус, најдобра реклама за 2011 која доаѓа од балканските земји:

Karlovačko: Social Network

Која реклама е според вас најдобрата за 2011 година?

Објавено на 05.01.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар