Кригла Пиво

Топ 5 факти за пивото

Топ 5 факти за пивото

5 интересни факти за пивото од WatchMojo.com кои што најверојатно ги знаете, но секогаш е добро да се потсетиме на нив. Плус видеото е убаво спакувано со едни од најдобрите сцени од Симпсонови 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар