Кригла Пиво

Топ 10 типови на германски пива

Топ 10 типови на германски пива

Доколку сакате да научите нешто повеќе за типовите пива во Германија, тогаш погледнете го ова забавно но и поучно видео.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар