Кригла Пиво

Топ 10 пивски градови

Топ 10 пивски градови

Кои се најдобрите 10 градови во светот каде што можеш да пиеш пиво? Погледете ја листата направена од WatchMojo.com.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар