Кригла Пиво

Three-Eyed Raven – ново пиво пред стартот на 5-тата сезона од „Game Of Thrones“

Three-Eyed Raven - ново пиво пред стартот на 5-тата сезона од „Game Of Thrones“

Пиварницата Ommegang и HBO на 6-ти април започнуваат со продажба на „Three-Eyed Raven“, петтото пиво од ТВ серијата „Game Of Thrones“ кое што излегува точно пред премиерата на петтата сезона на 12-ти април. Претходно беа пуштени во продажба и „Valar Morghulis“, „Iron Throne“, „Take The Black“ и „Fire And Blood“.

Новото пиво е „Dark saison“ со 7.2% алкохол и ќе биде достапно во шишиња од 750 ml.

Извор: Ommegang.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар