Кригла Пиво

„The Hobbit“ со своја серија на пива

The Hobbit“ – серијата од филмови базирана на истоимената новела од J. R. R. Tolkien си добива 3 официјални пива благодарение на партнерството помеѓу: Fish Brewing, Ocean Brands и BevLink. Дистрибуцијата започнува оваа недела најпрво во западниот дел од САД. Секое од трите пива содржи по 9.5% алкохол и се базира на карактер од Хобит.

Gollum Precious Pils

Gollum Precious Pils

Smaug Stout

Smaug Stout

Bolg Belgian Tripel

Bolg Belgian Tripel

Извор: BeerPulse.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар