Кригла Пиво

Paulaner

Фудбалерите на Баерн Минхен се подготвуваат за Октоберфест 2015

Фудбалерите на Баерн Минхен се подготвуваат за Октоберфест 2015

Се чини дека фудбалерите на Баерн Минхен се веќе подготвени за годинешниот Октоберфест кој што ќе се одржи од 19-ти септември до 4-ти октомври. Погледнете ја фото сесијата за нивниот долгогодишен спонзор Paulaner на нешто помалку од месец дена пред почетокот на најпознатиот фестивал на пиво. [...]

August 28, 2015 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа со пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа со пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен овој викенд ја прославија шампионската титула во Бундес лигата со многу пиво од спонзорот Paulaner. Малку недомаќински од нивна страна што вака несовесно се расфрлаа со пивото наместо да го дадат на некој што вистински би сакал да го пие 🙂 [...]

May 11, 2014 Кригла Пиво Кригла Спорт 0