Кригла Пиво

Heineken

Heineken: И девојките сакаат фудбал

Heineken: И девојките сакаат фудбал

Што ако го имавте совршениот изговор за да го гледате финалето од Лигата на шампиони во Милано без вашата девојка? Heineken реши малку да се пошегува со неколку фудбалски фанови 🙂 [...]

June 8, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken тестира пријателство за време на натпревар од Лигата на шампиони

Heineken тестира пријателство за време на натпревар од Лигата на шампиони

Simone од Италија е страствен фудбалски навивач кој најчесто натпреварите од Лигата на шампиони ги гледа во домашна атмосфера со неколку свои пријатели. Но тој изненадно добива само една VIP влезница за натпреварот Рома-Реал и без размислување ја прифаќа. Само малку тешко му оди комуникацијата со пријателите и објаснувањето зошто не може со нив да [...]

March 12, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Џејмс Бонд во новата реклама на Heineken

Џејмс Бонд во новата реклама на Heineken

Daniel Craig во улогата на Џејмс Бонд се појавува во новата реклама на Heineken, која што го најавува новиот 007 филм, „Spectre“. [...]

September 21, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken: Фудбалски натпревар во Барселона vs. работа

Heineken: Фудбалски натпревар во Барселона vs. работа

Дали би успеале да го убедите вашиот шеф да ја остави работата и веднаш да тргне заедно со вас на фудбалски натпревар од Лигата на шампиони во Барселона? Некои што имаа среќа да се најдат во вистинскиот супермаркет во САД, во вистинското време, си добија бесплатно патување од Heineken на фудбалски меч и навиваа за [...]

February 22, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken: Натпреварот (Реклама за ЛШ 2015)

Heineken: Натпреварот (Реклама за ЛШ 2015)

Heineken како официјален спонзор на Лигата на шампиони објави нова реклама за 2015 година со која што ги повикува фудбалските фанатици и понатаму да уживаат во натпреварите со пријателите и нивното пиво. [...]

January 10, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken: Quiet Please

Heineken: Quiet Please

„Quiet Please“ е позната реченица на тениските судии кога треба да ја замолчат публиката на трибините. Колку е тешка таа задача испитуваше Heineken и додели 2 влезници за US Open тенискиот турнир за тој што ќе го замолчи на 2 минути Union Square во Њујорк. [...]

September 2, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken: Распродажба на чевли

Heineken: Распродажба на чевли

Голема распродажба на женски чевли во Бразил за време на финалето од Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Можеби некои ќе ја осудат оваа кампања на Heineken дека е сексистичка, но мора да признаете дека идејата е одлична. Ако женската популација не е заинтересирана за фудбал, мора да смислите некоја забавна активност за нив како [...]

May 23, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken: Градот

Heineken: Градот

Погледнете го најновиот, седми мини филм од серијата реклами „The Legends“ на Heineken. Спотот е дело на Wieden + Kennedy Amsterdam, а во него главниот актер како за промена го открива својот град наидувајќи на многу неочекувани авантури во својот напор да го врати изгубениот сет со визит карти на непознатата девојка Ева 🙂 [...]

May 13, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Нови реклами на Heineken во мај

Нови реклами на Heineken во мај

За да не ги запоставиме последните рекламни спотови на Heineken, ги собравме во еден пост. Најмногу внимание предизвикува првата реклама особено што актерите во неа добија гратис влезници за финалето од Лигата на шампиони на Вембли. Режирано или не, идејата е одлична. Погледнете сами. Heineken – The Negotiation Heineken: The Kick Heineken: Indie coaching [...]

May 19, 2013 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken Ignite: Интерактивно шише

Heineken Ignite: Интерактивно шише

Хајнекен го претстави првото интерактивно шише во рамките на својот проект: Heineken Ignite. Ова интерактивно шише има сензори за движење и мини ЛЕД диоди кои светат во одредени ситуации како наздравување или пиење од шишето, но исто така може да бидат синхринизирани со музиката. Heineken верува дека со ова шише ќе воведе нов пристап и [...]

April 18, 2013 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0