Кригла Пиво

Facebook

Фејсбук проектот на Ожујско пиво меѓу трите најдобри во Европа

Фејсбук проектот на Ожујско пиво меѓу трите најдобри во Европа

Фејсбук проектот „Знаме“ на хрватското Ožujsko пиво влезе меѓу трите најдобри во категоријата „Community Presence“ на европското натпреварување за PR и комуникации на дигиталните медиуми „Digital Communication Awards 2012“. Проектот беше смислен за ЕП 2012 во фудбал што се одржа летово во Полска и Украина каде Ожујско пиво беше официјален спонзор на фудбалската репрезентација на Хрватска. [...]

August 23, 2012 Оливер Новески Кригла Маркетинг 0

Corona Light со Фејсбук апликација ве поттикнува да ја разбиете дневната рутина

Corona Light со Фејсбук апликација ве поттикнува да ја разбиете дневната рутина

Се сеќавате на хумористичните реклами на Corona Light со „Stan“ и „Mark“? Како нивно продолжение, Corona ја лансираше Фесјбук апликацијата која треба да ви помогне да излезете од дневната рутина. Со „Rut Buster!“ можете да креирате и споделувате персонализирани видео монтажи за вашите Фесјбук пријатели со кои ќе ги поттикнете да излезат од својата монотона [...]

July 2, 2012 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Скопско со Фејсбук апликација за поддршка на ракометарите

Скопско со Фејсбук апликација за поддршка на ракометарите

Македонската ракометна репрезентација денеска ги започнува натпреварите за пласман на Олимписките Игри во Лондон. Скопско пиво кој е официјален спонзор на ракометарите креираше две Facebook апликации за сите фанови кои сакаат на тој начин да им дадат поддршка на нашите ракометари. Со едната апликација можете да го облечете дресот на вашиот омилен ракометар, а со [...]

April 6, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Tuborg бара помош од Facebook фановите за дизајнот на новите лименки

Tuborg бара помош од Facebook фановите за дизајнот на новите лименки

Tuborg побара помош од своите фанови на Facebook за дизајнот на новата лименка која ќе биде користена ова лето. Конечниот збор во врска со победничкиот дизајн ќе го донесе познатиот уличен уметник и цртач на графити од Лондон, Inkie. Данскиот бренд на пиво, Туборг е познат по спонзорството на голем број музички фестивали низ Европа [...]

March 25, 2012 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Поканете ја вашата симпатија на состанок со Heineken Serenade

Поканете ја вашата симпатија на состанок со Heineken Serenade

За иновативноста и креативните рекламни кампањи на Heineken е пишувано многу пати досега, а тие секогаш знаат да изненадат со нешто ново и оригинално. Последно од нивните работилници е забавната и интерактивна фејсбук апликација Heineken Serenade со која можете да и испратите персонализирана серенада на личноста која ви се допаѓа и да ја поканите на состанок. [...]

February 5, 2012 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 1