Кригла Пиво

Carlsberg

Доколку Carlsberg креваше револуции…

Доколку Carlsberg креваше револуции…

Најновата реклама на Carlsberg во пресрет на почетокот на Европското Првенство во фудбал во Франција каде што во главната улога се појавува Марсел Десаи, познат поранешен фудбалер од земјата домаќин. [...]

May 17, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg: Најдобриот фотокопир на светот

Carlsberg: Најдобриот фотокопир на светот

Како би изгледал најдобриот фотокопир на светот кога би го правеле Carlsberg? [...]

September 10, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg: Најверојатно најдобриот отворач за пиво

Carlsberg: Најверојатно најдобриот отворач за пиво

Погледнете како да отворите пиво доколку во близина имате само лист хартија 🙂 [...]

August 10, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Доколку Carlsberg правеше куфери…

Доколку Carlsberg правеше куфери…

Патниците на London City Airport едно попладне беа изненадени кога чекајќи ги своите куфери добија Carlsberg кутии со пиво. Погледнете ги реакциите 🙂 [...]

July 26, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg: За навивачи

Carlsberg: За навивачи

Долги години Carlsberg е поддржувач на многу фудбалски тимови и натпреварувања. Заради тоа одлучиле да направат една реклама која ќе им ја посветат на луѓето кои што се можеби најважниот дел од секој спорт – навивачите. Извор: Creativecriminals.com [...]

May 14, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg NOX

Carlsberg NOX

Дизајнирано од: Safari Sundays Клиент: Carlsberg Држава: САД Град: Њујорк Извор: Thedieline.com [...]

April 27, 2015 Кригла Пиво Кригла Дизајн 0

Carlsberg: Најверојатно најдобриот постер во светот

Carlsberg: Најверојатно најдобриот постер во светот

Дали е ова најдобриот постер во светот? Најверојатно. Од постерот кој што е поставен на ѕидот од „Old Truman“ пиварницата во Лондон има можност случајните минувачи да си наточат пиво. Кој не би посакал да има ваков билборд во близина? 🙂 [...]

April 9, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg: Супермаркет за мажи

Carlsberg: Супермаркет за мажи

Како би изгледале супермаркетите доколку ги прави Carlsberg? Најверојатно би биле омилено место за пазарување на машката популација 🙂 Погледнете ја нивната најнова видео реклама и сонувајте за поубав свет, па можеби некогаш стварно ќе дочекаме и вакви супермаркети. [...]

February 17, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Рекламата на Carlsberg за почетокот на Премиер лигата во Англија

Рекламата на Carlsberg за почетокот на Премиер лигата во Англија

Фудбалската сезона во Премиер лигата во Англија започна минатата недела, а Carlsberg како официјален спонзор и оваа година направи возбудлива реклама. За разлика од минатогодишниот Ролеркостер, сега фокусот бил повеќе на емотивните моменти од фудбалските натпревари со кои треба да се привлечат вистинските фанови кои секој викенд се на стадионите низ Англија, но и сите [...]

August 23, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Instagram кампања на Carlsberg

Instagram кампања на Carlsberg

Carlsberg ја лансираше маркетинг кампањата „Happy Hour 2.0“ односно #HappyBeerTime која го поврзува дружењето на луѓето во баровите со социјалните мрежи. Со оваа кампања, гостите во избраниот бар имаат можност да го продолжат траењето на добропознатиот „Happy Hour“ со постирање фотографии на Instagram со хаш-таговите #HappyBeerTime и #ИметоНаБарот. Придобивки од оваа кампања имаат гостите со [...]

March 16, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0