Кригла Пиво

Budweiser

Budweiser: Како се гледаше Super Bowl во живо

Budweiser: Како се гледаше Super Bowl во живо

Super Bowl не е Super Bowl без Clydesdales коњите на Budweiser. Овојпат се гледаше натпреварот во живо… [...]

February 6, 2017 Кригла Пиво Uncategorized, Кригла Маркетинг 0

Budweiser повторно со реклама против craft пивата на Super Bowl

Budweiser повторно со реклама против craft пивата на Super Bowl

Минатата година Budweiser го навлече гневот на љубителите и производителите на craft пива особено во САД со нивната реклама „Brewed the hard way“ на Super Bowl. Очигледно дека тоа не беше доволно, па и оваа година повторно се појавуваат со ново продолжение под името: #NotBackingDown. Иронија или не, Anheuser–Busch InBev, компанијата која што стои позади Budweiser [...]

February 7, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Budweiser „удри“ по craft пивата

Budweiser „удри“ по craft пивата

Додека пред некој ден сите беа воодушевени од рекламата „Изгубено куче“ на Budweiser за Super Bowl натпреварот, со друга емитувана реклама на овој настан Budweiser го навлече целиот гнев од страна на љубителите на craft пивата. Eден од трите најголеми пивски брендови во САД oчигледно не се штедел во едноминутниот спот да ги исмее и [...]

February 3, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 1

Како да наздравите на 15 јазици

Како да наздравите на 15 јазици

Бидејќи е време на празници, Budweiser се потрудиле да нè научат како да наздравиме со пријателите од различни делови на светот. Прочитајте и слушнете го изговорот во следново видео: [...]

December 21, 2014 Кригла Пиво Кригла Пиво 1

Кои се најпребаруваните пива за 2014 според Google?

Кои се најпребаруваните пива за 2014 според Google?

Google ја објави својата годишна листа на најпребарувани термини во светот каде што покрај eболата и смртта на познатиот актер Робин Вилијамс забележително е огромното пребарување на термините за храна. Така како пример зборот Pizza има вкупно повеќе пребарувања од World Cup (светското првенство во фудбал кое што беше топ настан за 2014). Од интересните [...]

December 17, 2014 Кригла Пиво е-Кригла 0

Budweiser со реклама за СП 2014 во Бразил

Budweiser со реклама за СП 2014 во Бразил

Секои 4 години светот се обединува околу најважната споредна работа и ги заборава разликите и проблемите во името на фудбалот. Тоа се моменти кои ги исполнуваат сите навивачи со енергија, надеж и верба во своите миленици. Budweiser, официјалното пиво на Светското првенство кое ова лето ќе се одржи во Бразил, се обиделе сето тоа да го [...]

March 17, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Рекламата на Budweiser за Super Bowl 2014

Рекламата на Budweiser за Super Bowl 2014

Скоро цела година, поточно од минатогодишниот Super Bowl немаме ставено реклама на Budweiser на сајтов. И оваа година без никакви изненадувања, од пивскиот бренд веќе традиционално играат на сигурна варијанта со добропознатите „Clydesdales“. Во новата реклама, која очигледно доста емотивно ги погоди гледачите ширум светот, е прикажана љубовта помеѓу едно слатко кученце од расата Лабрадор [...]

January 30, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Budweiser: Уметничко дело за време на ждрепката за СП во Бразил 2014

Budweiser: Уметничко дело за време на ждрепката за СП во Бразил 2014

Budweiser во соработка со познатиот уметник David Garibaldi направија уметничко дело за време на ждрепката за групите за светското првенство во фудбал кое ќе се одржи во Бразил следново лето. Garibaldi го создаваше своето дело во текот на 90-те минути колку што траеше извлекувањето на групите. Budweiser е официјално пиво на 2014 FIFA World Cup™. [...]

December 7, 2013 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Рекламите на Budweiser за Super Bowl 2013

Рекламите на Budweiser за Super Bowl 2013

Budweiser се синоним за пивски реклами кога се зборува за Super Bowl натпреварот. Годинава повторно играа на сигурната варијанта со „Clydesdale“ и со две реклами за промовирање на новото пиво Budweiser Black Crown. Погледнете ги рекламите во продолжение: [...]

February 5, 2013 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 1

Budweiser: Забавата е насекаде околу нас

Budweiser: Забавата е насекаде околу нас

За добра вечерна забава воопшто не е важно во кој дел на светот сте. Најбитно е да имате добро друштво и добро пиво. Во случајов Budweiser. Забавата е насекаде околу нас. Погледнете ја нивната најнова реклама „Universal Great Times“. [...]

November 15, 2012 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 1