Кригла Пиво

Фудбал

Бразил дозволи продажба на пиво на стадионите за СП 2014

Бразил дозволи продажба на пиво на стадионите за СП 2014

Во 2003 година беше донесен закон со кој се забранува консумирање на пиво на сите фудбалски стадиони во Бразил заради спречување на насилство и меѓусебни тепачки помеѓу навивачите. Како домаќини на наредното светско фудбалско првенство во 2014 година, Бразил беа под константен притисок од страна на ФИФА за укинување на оваа забрана за време на [...]

March 18, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Carlsberg со своја трибина на стадионот од ФК Копенхаген

Carlsberg со своја трибина на стадионот од ФК Копенхаген

Carlsberg како еден од најголемите пивски брендови во светот е голем поддржувач на спортот низ целиот свет. Не дека многу сакаат да се расфрлаат со пари, но тие добро знаат дека голем број од таргет потрошувачите им се зависници од спорт. Еден од клубовите на кој што им се спонзори е ФК Копенхаген од Данска, [...]

February 28, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Сите пива што се служат на германските стадиони

Сите пива што се служат на германските стадиони

Германскиот портал Bierspot.de и оваа година објави листа со сите пива што ќе се служат во фудбалската Бундеслига. Секој клуб во трите фудбалски лиги си има свој партнер од пиварниците задолжен за снабдување на гледачите со пиво. Изборот е лимитиран само на неколку пива од избраната пиварница. Доколку планирате да посетите некој фудбалски натпревар во [...]

July 25, 2011 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Копа Америка на вашиот мобилен телефон

Копа Америка на вашиот мобилен телефон

Деновиве во Аргентина започна 43-тото издание на Copa America, фудбалското натпреварување на националните репрезентации од земјите во Јужна Америка каде титулата ја брани Бразил. Македонската национална телевизија ги има откупено правата за пренос од натпреварите и претпоставуваме дека нема љубител на фудбалот кој нема да изгледа барем неколку натпревари со добра кригла пиво. За оние [...]

July 3, 2011 Кригла Пиво Кригла Спорт 0