Кригла Пиво

Фудбал

Претставена пивска лименка на Карловачко Хајдук

Претставена пивска лименка на Карловачко Хајдук

За сите навивачи на еден од најпопуларните фудбалски клубови од Хрватска, Хајдук од Сплит, Карловачко направи специјален дизајн на своето пиво во лименка кое ќе се продава во Далмација. Извор: Pivnica.net [...]

October 15, 2016 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Хрватите преферираат фудбал пред секс, а консумираат исклучиво пиво

Хрватите преферираат фудбал пред секс, а консумираат исклучиво пиво

Во истражувањето направено за потребите на Carlsberg пиварата, во чиј состав е и Pan пивото, официјален спонзор на UEFA EURO 2016, се потврдува дека Хрватите се луди по фудбал и за време на големите натпреварувања нема ништо позначајно од фудбалските натпревари и сите други обврски и планови ги прераспоредуваат и паѓаат во втор план. Истражувањето [...]

April 21, 2016 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Фудбалерите на Баерн Минхен се подготвуваат за Октоберфест 2015

Фудбалерите на Баерн Минхен се подготвуваат за Октоберфест 2015

Се чини дека фудбалерите на Баерн Минхен се веќе подготвени за годинешниот Октоберфест кој што ќе се одржи од 19-ти септември до 4-ти октомври. Погледнете ја фото сесијата за нивниот долгогодишен спонзор Paulaner на нешто помалку од месец дена пред почетокот на најпознатиот фестивал на пиво. [...]

August 28, 2015 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Heineken: Фудбалски натпревар во Барселона vs. работа

Heineken: Фудбалски натпревар во Барселона vs. работа

Дали би успеале да го убедите вашиот шеф да ја остави работата и веднаш да тргне заедно со вас на фудбалски натпревар од Лигата на шампиони во Барселона? Некои што имаа среќа да се најдат во вистинскиот супермаркет во САД, во вистинското време, си добија бесплатно патување од Heineken на фудбалски меч и навиваа за [...]

February 22, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken: Натпреварот (Реклама за ЛШ 2015)

Heineken: Натпреварот (Реклама за ЛШ 2015)

Heineken како официјален спонзор на Лигата на шампиони објави нова реклама за 2015 година со која што ги повикува фудбалските фанатици и понатаму да уживаат во натпреварите со пријателите и нивното пиво. [...]

January 10, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Рекламата на Carlsberg за почетокот на Премиер лигата во Англија

Рекламата на Carlsberg за почетокот на Премиер лигата во Англија

Фудбалската сезона во Премиер лигата во Англија започна минатата недела, а Carlsberg како официјален спонзор и оваа година направи возбудлива реклама. За разлика од минатогодишниот Ролеркостер, сега фокусот бил повеќе на емотивните моменти од фудбалските натпревари со кои треба да се привлечат вистинските фанови кои секој викенд се на стадионите низ Англија, но и сите [...]

August 23, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

„Бесплатно“ пиво за навивачите на Мексико

„Бесплатно“ пиво за навивачите на Мексико

Освен што го победија Камерун во нивниот прв натпревар на Светското Првенство во Бразил, дел од навивачите на Мексико во петокот на „Arena das Dunas“ стадионот имаа уште една причина плус за славење. Како што може да се види во видеото кое се шири по Интернет, тие пронашле контејнер со пиво кој стоел незаклучен и [...]

June 15, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа со пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа со пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен овој викенд ја прославија шампионската титула во Бундес лигата со многу пиво од спонзорот Paulaner. Малку недомаќински од нивна страна што вака несовесно се расфрлаа со пивото наместо да го дадат на некој што вистински би сакал да го пие 🙂 [...]

May 11, 2014 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Budweiser: Уметничко дело за време на ждрепката за СП во Бразил 2014

Budweiser: Уметничко дело за време на ждрепката за СП во Бразил 2014

Budweiser во соработка со познатиот уметник David Garibaldi направија уметничко дело за време на ждрепката за групите за светското првенство во фудбал кое ќе се одржи во Бразил следново лето. Garibaldi го создаваше своето дело во текот на 90-те минути колку што траеше извлекувањето на групите. Budweiser е официјално пиво на 2014 FIFA World Cup™. [...]

December 7, 2013 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Carlsberg: Ролеркостер

Carlsberg: Ролеркостер

Carlsberg ви ја претставува англиската премиер лига! Навивачи, фудбалери, судии, тренери, коментатори, стјуарди…на огромен ролеркостер. Емоции, возбуда, радост, тага, исчекување… Аргентинската агенција Santos е потпишана зад ова рекламно ремек дело во кое учествувала екипа од 120 луѓе, 2 камери, хеликоптер и се снимала 2 дена во близина на Амстердам. Meѓу познатите фудбалски лица се забележуваат [...]

September 28, 2013 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 1