Кригла Пиво

Фестивал

Urban Music Festival во Прилеп

Urban Music Festival во Прилеп

После првото успешно издание, годинава по втор пат се организира „Urban Music Festival“ во Прилеп, еден малку поинаков настан под отворено небо, каде младите ќе можат да уживаат во урбаните музички звуци пред претстојниот Пивофест 2014. Оваа година фестивалот се одржува на 11ти и 16ти јули на градскиот базен „Маркови Кули“. Првиот фестивалски ден е [...]

July 3, 2014 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Heineken Lovefest во Врњачка Бања

Heineken Lovefest во Врњачка Бања

Годинава Heineken LoveFest во Врњачка Бања, Србија (7, 8 и 9 август) е со нов концепт, со над 70 изведувачи, пет музички сцени и 10 фестивалски зони. На фестивалот ќе има од хаус, техно, хип-хоп, сe до познати регионални рок-звуци, кои ќе се чујат на петте сцени. На главната сцена ќе настапат легендите на техно-сцената [...]

June 22, 2014 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Второ издание на македонскиот дабстеп фестивал Bass Platform

Второ издание на македонскиот дабстеп фестивал Bass Platform

По огромниот успех на првиот македонски дабстеп фестивал Bass Platfrom, најавено е и неговото второ издание. Локација: Капан Ан, Стара Чаршија Датум и време: 21 декември 2013, 23:00ч Организатор: Bass Infusion На 21ви декември во Капан Ан, ве очекува вечер исполнета со одличен звук. На сцената ќе се појават Basscatz, DJ Owlie и MC Slim од Бугарија, додека [...]

December 11, 2013 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Најава за Пиво-Фест 2013 во Прилеп

Најава за Пиво-Фест 2013 во Прилеп

Единаесеттото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп – Пивофест, оваа година ќе се одржува од 18 до 21 јули. Организаторите и локалната самоуправа најавуваат досега најбогата музичка програма, но и најголем избор на пиво и скара. Една од најубавите новости треба да биде унифицираната музика на сите штандови, а исто така се [...]

April 13, 2013 Кригла Пиво Кригла Фестивали 50

Bass Platform – Прв дабстеп фестивал во Македонија

Bass Platform – Прв дабстеп фестивал во Македонија

На 29ти септември во Капан Ан ќе биде одржан првиот дабстеп фестивал во Македонија, Bass Platform. Фестивалот e проект на тимот на Bass Infusion, веб сајт започнат во 2010, чија цел е промовирање на недоволно застапените музички жанрови како dubstep, drum and bass, uk garage, future garage, 2-step итн. На фестивалот Bass Platform за прв [...]

September 19, 2012 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Комплетирана програмата за Пиволенд 2012

Комплетирана програмата за Пиволенд 2012

На официјалниот сајт за Пиволенд 2012 се појави комплетната музичка и пивска програма за годинешното 5-ти издание на пивскиот фестивал која ви ја пренесуваме во целост. Посетуваме дека Пиволенд ќе се одржи од 29-ти август до 2-ри септември на паркингот пред спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје. Музичка програма на Пиволенд 2012: Среда, 29-ти Август [...]

August 21, 2012 Кригла Пиво Кригла Фестивали 5

Денови на пивото во Карловац 2012

Денови на пивото во Карловац 2012

Од 24-ти август до 2-ри септември по 26-ти пат во Карловац, Хрватска ќе се одржи најстариот пивски фестивал на Балканот „Karlovački dani piva“. Цели 10 денови на просторот од спортско-рекреативниот центар „Корана“ ќе се пие разновидно пиво, ќе се ужива во големиот избор на храна, а малолетните посетители ќе уживаат во карловачките переци кои станаа [...]

August 15, 2012 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Пиволенд 2012

Пиволенд 2012

Скопскиот фестивал на пивото Пиволенд, е повторно подготвен да ги отвори вратите за своето масовно фестивалско жителство, со нови забавни искушенија. Годинава, петтото по ред манифестирање на 60-часовните фестивалските обреди во чест на најстариот пијалок, ќе се одржи од 29-ти август до 2-ри септември. Локацијата на одржување е просторот пред спортскиот центар „Борис Трајковски“, за [...]

August 7, 2012 Кригла Пиво Кригла Фестивали 1

Белградски фестивал на пивото 2012

Белградски фестивал на пивото 2012

Десеттото јубилејно издание на фестивалот на пивото во Белград оваа година ќе се одржи од 14-ти до 19-ти август на Ушќе. Во чест на јубилејот, оваа година пиво фестот е продолжен за еден ден и ќе трае 6 денови со богата музичка програма каде ќе настапат доста познати екс ју изведувачи меѓу кои и нашите [...]

August 6, 2012 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Струмица опен фестивал 2012

Струмица опен фестивал 2012

Со ликовна колонија на Градскиот плоштад, театарски претстави во амфитеатарот и вечер на поезијата во Градскиот парк, на 13 август за прв пат ќе започне големата културно-забавна манифестација Струмица опен фестивал која ќе трае до 20-ти август. Струмица опен фестивал или како што го нарекуваат организаторите, фестивал на музика, пиво и храна ќе има 3 главни [...]

July 22, 2012 Кригла Пиво Кригла Фестивали 2