Кригла Пиво

Спорт

5 спортови базирани на пиво

5 спортови базирани на пиво

Пиење пиво и истовремено спортување не е некоја совршена комбинација за разлика од гледање на спортски настани пред телевизор и уживање со пиво. Но, тоа не е причина да не бидат измислени неколку спортови кои што се базираат и побаруваат пиење на пиво. Погледнете го видеото за да се запознаете со: Beer mile, beer can [...]

January 22, 2017 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Карлинг со пивски буриња

Карлинг со пивски буриња

Зимските олимписки игри одамна завршија, но тоа не е причина во Ирска малку да се пошегуваат на сметка на еден од зимските спортови. Можеби немаат доволно снег, мраз и скијачки реквизити, но затоа имаат големи количини на пиво и пивска опрема. Момците од Harry Byrnes пабот во Clontarf ни го претставуваат новиот национален спорт, Keg [...]

April 10, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Химната на ФК Барселона на пивски шишиња

Химната на ФК Барселона на пивски шишиња

Како би звучела химната на ФК Барселона отсвирена на шишињата од нивното официјално пиво Estrella Damm? Погледнете и слушнете на следново видео: [...]

May 21, 2013 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Колку чинеше пиво на Super Bowl 2013?

Колку чинеше пиво на Super Bowl 2013?

Во стилот на некои наши портали и ние од една фотографија да си направиме вест. Колку пари беше едно пиво на синоќешниот Super Bowl натпревар? 1 долар повеќе од минатата година! Извор: @Paolo_Bandini [...]

February 4, 2013 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Carlsberg официјално пиво на Премиер лигата

Carlsberg официјално пиво на Премиер лигата

Carlsberg во следните 3 сезони, почнувајќи од сезоната 2013/14 ќе биде официјално пиво на една од најдобрите фудбалски лиги во светот, англиската Премиер лига. Со откупени телевизиски права во повеќе од 200 земји, секогаш полни стадиони и голема популарност помеѓу фудбалските фанови ова е одличен маркетиншки потег за зацврстување на Carlsberg брендот помеѓу потрошувачите на [...]

January 17, 2013 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Олимпиец се обиде да го турне пивскиот рекорд на 4×400 метри

Олимпиец се обиде да го турне пивскиот рекорд на 4×400 метри

28-годишниот Nick Symmonds од САД, се обиде, но не успеа да го турне светскиот рекорд во дисциплината „Пивска милја“ односно 4х400 метри при што треба да пие по една лименка пиво на секој круг. За жал тој истрча 5:15 што е за 6 секунди поспоро од рекордот кој е во сопственост на маратонецот Jim Finlayson [...]

August 24, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Carlsberg со своја трибина на стадионот од ФК Копенхаген

Carlsberg со своја трибина на стадионот од ФК Копенхаген

Carlsberg како еден од најголемите пивски брендови во светот е голем поддржувач на спортот низ целиот свет. Не дека многу сакаат да се расфрлаат со пари, но тие добро знаат дека голем број од таргет потрошувачите им се зависници од спорт. Еден од клубовите на кој што им се спонзори е ФК Копенхаген од Данска, [...]

February 28, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Македонија-Чешка (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Македонија-Чешка (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Во последниот решавачки натпревар од групната фаза на европското ракометно првенство во Србија, Македонија ја совлада Чешка со резултат од 27-21 и нашите ракометари ни обезбедија пласман во вториот круг каде ќе играме уште 3 натпревари во Белград со домаќинот, Данска и Полска. Пеколната атмосфера на самиот натпревар сигурно веќе ја забележавте на телевизија и [...]

January 20, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Македонија-Германија (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Македонија-Германија (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Во вториот натпревар по групи на европското ракометно првенство во Србија, Македонија загуби од репрезентацијата на Германија со 24-23. Салата Чаир и на овај натпревар беше преполна и ечеше од песните на околу 4.000 навивачи. За жал тоа не беше доволно за победа на нашиот тим иако цело време имавме добра игра и поволен резултат. [...]

January 18, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 1

Македонија-Шведска (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Македонија-Шведска (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Македонската ракометна репрезентација вчера го одигра првиот натпревар на европското првенство за мажи во Србија каде ремизираше 26-26 со неколкукратниот европски и светски шампион Шведска. Во Ниш се присутни огромен број навивачи од сите делови на Македонија кои ја исполнија салата Чаир и направија фантастична атмосфера и беа најгласни тогаш кога им требаше помош на [...]

January 16, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 1