Кригла Пиво

Реклама

Heineken: Распродажба на чевли

Heineken: Распродажба на чевли

Голема распродажба на женски чевли во Бразил за време на финалето од Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Можеби некои ќе ја осудат оваа кампања на Heineken дека е сексистичка, но мора да признаете дека идејата е одлична. Ако женската популација не е заинтересирана за фудбал, мора да смислите некоја забавна активност за нив како [...]

May 23, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Курт Кобејн е жив и пие пиво во новата реклама за Bavaria Radler

Курт Кобејн е жив и пие пиво во новата реклама за Bavaria Radler

Курт Кобејн, Мерлин Монро, Брус Ли, Џон Ленон, Елвис Присли и Тупак се живи, живеат среќно на пуст остров и пијат овошно пиво во новата бизарна реклама на Bavaria. Рекламата сигурно ќе стани вирален хит овие денови, иако не сме баш воодушевени од тоа како изгледа. Всушност, сепак се работи за радлер пиво 🙂 [...]

March 25, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Budweiser со реклама за СП 2014 во Бразил

Budweiser со реклама за СП 2014 во Бразил

Секои 4 години светот се обединува околу најважната споредна работа и ги заборава разликите и проблемите во името на фудбалот. Тоа се моменти кои ги исполнуваат сите навивачи со енергија, надеж и верба во своите миленици. Budweiser, официјалното пиво на Светското првенство кое ова лето ќе се одржи во Бразил, се обиделе сето тоа да го [...]

March 17, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Bud Light: Пинг-понг со Шварценегер

Bud Light: Пинг-понг со Шварценегер

Не сме нешто импресионирани со годинешните реклами за Super Bowl натпреварот, па како нешто интересно останува да го издвоиме појавувањето на Арнолд Шварценегер во рекламата за Bud Light каде игра пинг-понг со главниот херој кој „случајно“ е избран да има неверојатна вечер. На крајот Шварценегер ќе го изгуби поенот односно натпреварот и во тој момент [...]

February 3, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Рекламата на Budweiser за Super Bowl 2014

Рекламата на Budweiser за Super Bowl 2014

Скоро цела година, поточно од минатогодишниот Super Bowl немаме ставено реклама на Budweiser на сајтов. И оваа година без никакви изненадувања, од пивскиот бренд веќе традиционално играат на сигурна варијанта со добропознатите „Clydesdales“. Во новата реклама, која очигледно доста емотивно ги погоди гледачите ширум светот, е прикажана љубовта помеѓу едно слатко кученце од расата Лабрадор [...]

January 30, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Најискрената реклама за пиво

Најискрената реклама за пиво

Ви се здосадија сите тие реклами за пиво кои вртат една иста приказна цело време? Очигледно им се здосадиле и на дечките од „Random At Best“ кои ја направиле најискрената реклама за пиво. [...]

January 29, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlton Dry: #HELLOBEER

Carlton Dry: #HELLOBEER

Carlton Dry за својата рекламна кампања #HELLOBEER остави четворица момци во заедничка куќа со одредена залиха на пиво. Какви креативни идеи се „родиле“ во куќата, погледнете во видеото што е микс од повеќе кратки клипчиња. [...]

December 17, 2013 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Steinlager: Биди уметникот, не платното

Steinlager: Биди уметникот, не платното

Уште една добра реклама за одговорно консумирање на пиво. Овојпат доаѓа од Нов Зеланд, а пивото е Steinlager. Пораката е јасна доколку го изгледате видеото 🙂 [...]

October 17, 2013 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg: Ролеркостер

Carlsberg: Ролеркостер

Carlsberg ви ја претставува англиската премиер лига! Навивачи, фудбалери, судии, тренери, коментатори, стјуарди…на огромен ролеркостер. Емоции, возбуда, радост, тага, исчекување… Аргентинската агенција Santos е потпишана зад ова рекламно ремек дело во кое учествувала екипа од 120 луѓе, 2 камери, хеликоптер и се снимала 2 дена во близина на Амстердам. Meѓу познатите фудбалски лица се забележуваат [...]

September 28, 2013 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 1

Guinness: Кошарка

Guinness: Кошарка

Посветеност. Лојалност. Пријателство. Изборите што ги правиме ја откриваат вистинската природа на нашиот карактер. Погледнете ја емотивната реклама за вистинското пријателство на Guinness. Музиката е на Cinematic Orchestra, а зад оваа реклама стои агенцијата BBDO од Њујорк. [...]

September 18, 2013 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0