Кригла Пиво

Реклама

Најдобрите 5 реклами за пиво

Најдобрите 5 реклами за пиво

Компилација од 5 најдобри пивски реклами. Иако некогаш сигурно сте ги гледале поединечно сите рекламни спотови, веруваме дека повторно ќе ви бидат интересни и смешни 🙂   [...]

September 30, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Џејмс Бонд во новата реклама на Heineken

Џејмс Бонд во новата реклама на Heineken

Daniel Craig во улогата на Џејмс Бонд се појавува во новата реклама на Heineken, која што го најавува новиот 007 филм, „Spectre“. [...]

September 21, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Доколку Carlsberg правеше куфери…

Доколку Carlsberg правеше куфери…

Патниците на London City Airport едно попладне беа изненадени кога чекајќи ги своите куфери добија Carlsberg кутии со пиво. Погледнете ги реакциите 🙂 [...]

July 26, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken: Фудбалски натпревар во Барселона vs. работа

Heineken: Фудбалски натпревар во Барселона vs. работа

Дали би успеале да го убедите вашиот шеф да ја остави работата и веднаш да тргне заедно со вас на фудбалски натпревар од Лигата на шампиони во Барселона? Некои што имаа среќа да се најдат во вистинскиот супермаркет во САД, во вистинското време, си добија бесплатно патување од Heineken на фудбалски меч и навиваа за [...]

February 22, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg: Супермаркет за мажи

Carlsberg: Супермаркет за мажи

Како би изгледале супермаркетите доколку ги прави Carlsberg? Најверојатно би биле омилено место за пазарување на машката популација 🙂 Погледнете ја нивната најнова видео реклама и сонувајте за поубав свет, па можеби некогаш стварно ќе дочекаме и вакви супермаркети. [...]

February 17, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken: Натпреварот (Реклама за ЛШ 2015)

Heineken: Натпреварот (Реклама за ЛШ 2015)

Heineken како официјален спонзор на Лигата на шампиони објави нова реклама за 2015 година со која што ги повикува фудбалските фанатици и понатаму да уживаат во натпреварите со пријателите и нивното пиво. [...]

January 10, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Реклама за пиво снимена под вода

Реклама за пиво снимена под вода

Бразилската агенција F/Nazca Saatchi & Saatchi за новото Skol пиво Beats Senses одлучиле да снимат подводна реклама. Идејата потекнала од бојата на шишето на новото пиво која е сина и одлуката била да се сними сцена од подводна забава. Како изгледа сето тоа погледнете во самата реклама, а повеќе информации за текот на снимањето прочитајте [...]

November 8, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Guinness: Пиво направено со многу љубов

Guinness: Пиво направено со многу љубов

Во својата нова кампања, Guinness го слави своето потекло од Ирска, љубовта која е внесена во правењето на пивото сите овие години, луѓето кои секојдневно несебично се вложуваат во зачувување на традицијата, а најважното е дека најдоброто допрва треба да дојде. Видео спотот „In Pursuit of More“ кој трае 90 секунди е следен и од [...]

September 21, 2014 Кригла Пиво Uncategorized, Кригла Маркетинг 0

Heineken: Quiet Please

Heineken: Quiet Please

„Quiet Please“ е позната реченица на тениските судии кога треба да ја замолчат публиката на трибините. Колку е тешка таа задача испитуваше Heineken и додели 2 влезници за US Open тенискиот турнир за тој што ќе го замолчи на 2 минути Union Square во Њујорк. [...]

September 2, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Рекламата на Carlsberg за почетокот на Премиер лигата во Англија

Рекламата на Carlsberg за почетокот на Премиер лигата во Англија

Фудбалската сезона во Премиер лигата во Англија започна минатата недела, а Carlsberg како официјален спонзор и оваа година направи возбудлива реклама. За разлика од минатогодишниот Ролеркостер, сега фокусот бил повеќе на емотивните моменти од фудбалските натпревари со кои треба да се привлечат вистинските фанови кои секој викенд се на стадионите низ Англија, но и сите [...]

August 23, 2014 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0