Кригла Пиво

Прилеп

Прилеп се журкаше до сабајле

Прилеп се журкаше до сабајле

После завршувањето на настапот на Кирил Џајковски на главната сцена, втората вечер на Пивофест 2012 продолжи на малата камена бина каде музика пуштаа DJ IceberG & DJ LephonQ. Забавата траеше скоро до 06.00 часот утрото. Погледнете ги фотографиите од најупорните посетители кои се журкаа на електронската музика, консумираа, но и се „бањаа“ во пиво 🙂 [...]

July 14, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Фото репортажа од втората вечер на Пивофест 2012

Фото репортажа од втората вечер на Пивофест 2012

Помина и втората вечер од Пивофест 2012 во Прилеп на која што настапија Crossroad Blues Band, Влатко Стефановски Трио, Есма Реџепова и Кирил Џајковски со својата екипа. Во меѓувреме имаше натпревар во брзо пиење пиво и журка на камената бина која што траеше до раните утрински часови. Каква беше атмосферата во раните утрински часови ќе [...]

July 14, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

С.А.Р.С. и Дубиоза Колектив на Пивофест 2012

С.А.Р.С. и Дубиоза Колектив на Пивофест 2012

После официјалното отворање на Пивофест 2012, следуваше настапот на главните ѕвезди за првата вечер, С.А.Р.С. од Србија и нас добро познатите Дубиоза Колектив од Босна и Херцеговина. Тие беа жестоки и расположени како и секогаш, а публиката речиси сите песни ги пееше заедно со бендовите. Веројатно нема потреба да пишуваме колку беше добра забавата бидејќи [...]

July 13, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Отворање на Пивофест 2012

Отворање на Пивофест 2012

Синоќа започна 10-тото јубилејно издание на Пивофест во Прилеп. Првата вечер настапија Conquering Lion, Ras Zacharri, С.А.Р.С. и Дубиоза Колектив. Погледнете ја фото галеријата од отворањето на фестивалот и од настапите на Conquering Lion од Тетово и гостинот од Јамајка, Ras Zacharri. [...]

July 13, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 1

Корисни информации за Пивофест 2012 во Прилеп

Корисни информации за Пивофест 2012 во Прилеп

Конечна програма и саатница за 10-тото јубилејно издание на Пивофест во Прилеп: Четврток, 12-ти јули 20:30 – Свечено отворање 21:00 – Conquering Lion (Македонија) 22:00 – Ras Zacharri (Јамајка) 23:00 – S.A.R.S. (Србија) 24:00 – Дубиоза Колектив (Босна и Херцеговина) Петок, 13-ти јули 20:00 – Crossroad Blues Band (Македонија) 21:00 – Влатко Стефановски Трио (Македонија) [...]

July 4, 2012 Кригла Пиво Кригла Фестивали 35

Пивофест 2012

Пивофест 2012

Традицијата која што започна во 2003 година во Прилеп продолжува и оваа година. Тогашната ентузијастичката идеја сега се претвори во традиционален настан кој го исчекува не само Македонија туку и нашите иселеници во странство кои своите одмори ги темпираат за време на фестивалот. Во очекување на целосната музичка програма за Пиво Фест 2012 што по јубилеен [...]

April 9, 2012 Кригла Пиво Кригла Фестивали 28