Кригла Пиво

Пиво

KISS со свое брендирано пиво: Destroyer

KISS со свое брендирано пиво: Destroyer

Американскиот хард-рок бенд KISS кои освен по добрата музика се познати и по специфичната облека, нашминканите лица и сценските настапи, промовираа свое оригинално брендирано пиво: KISS Destroyer. Првите количини од ова пиво се очекуваат кон средината на овај месец да се појават во Шведска, Норвешка и Финска, а веднаш потоа и во Данска, Холандија и [...]

October 9, 2011 Кригла Пиво Кригла Пиво 1

5-ти Август – Меѓународен ден на пивото

5-ти Август – Меѓународен ден на пивото

На 5-ти Август ќе биде прославен Меѓународниот ден на пивото во сите локални пабови, ресторани, пивници, пиварници, градини односно на сите места каде што можат да се соберат љубителите на пивото. Уште една причина или изговор да се напијате неколку кригли пиво со вашите пријатели и да покажите колку го сакате пивото и дека се гордеете со [...]

June 26, 2011 Кригла Пиво Кригла Пиво 2

Најдобриот изговор на светот

Најдобриот изговор на светот

Аргентинскиот бренд на пиво, Cerveza Norte и маркетинг агенцијата Del Campo Nazca Saatchi & Saatchi освоија злато на Clio Awards за интегрираната маркетинг кампања „Најдобриот изговор на светот“. Мажите од северот на Аргентина имаа потреба од добар изговор пред своите жени и девојки за да излезат со другарите на по некоја кригла пиво во локалниот [...]

June 7, 2011 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 1

Мајсторско пиво од Прилепска пиварница

Мајсторско пиво од Прилепска пиварница

Мајсторско пиво е новиот бренд на пиво од Прилепска Пиварница како следбеник на Златен Даб и Крали Марко. Ова е уште едно светло пиво на нашиот пазар кое ќе се продава по исклучително ниски цени. Според менаџерите во Прилепската приварница создадено е како резултат на лошата економската ситуација во државата и желбата да се задоволат [...]

June 1, 2011 Кригла Пиво Кригла Пиво 3

Хју Хефнер во новата реклама за Bavaria

Хју Хефнер во новата реклама за Bavaria

Хју Хефнер, основачот на Плејбој се појавува во најновата реклама на холандскoто пиво Bavaria што се одвива во неговиот замок полн со млади и атрактивни девојки. Рекламата го открива скриениот паб во неговото живеалиште што го користи за да се напие добро пиво после напорниот ден исполнет со најразлични побарувања од многуте девојки, трпењето на [...]

May 31, 2011 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 1

Северина во реклама за Лашко Златорог

Северина во реклама за Лашко Златорог

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ е главна актерка во новиот рекламен спот на словенечката Pivovarna Laško со која се претставува дволитарското пакување на пивото Laško Zlatorog. Со длабоко деколте и заводлив поглед навидум обичното пиво се „запалува“ и се претвора во пластично шише од 2 литри. Секси реклама во веќе добро познат стил кој секогаш пали [...]

May 30, 2011 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Copenhagen – Пиво за жени

Copenhagen – Пиво за жени

Данската пиварница Carlsberg произведе нов бренд на пиво кое го нарече Copenhagen. Она што е интересно за него освен вкусот и квалитетот е стилскиот дизајн на шишето кое што има за цел да ја привлече женската популација која според испитувањата претставува 1/4 од пазарот на пиво. Како што пишува и на нивниот веб-сајт има голем [...]

May 29, 2011 Кригла Пиво Кригла Пиво 1

5 Престолнини на пивото во Европа

5 Престолнини на пивото во Европа

Нема да биде ништо ново доколку кажеме дека најдоброто пиво се прави во Европа. Скоро секоја држава си има свој препознатлив пивски бренд. Сепак, некои градови се одвојуваат од другите не само по пивото туку и по традицијата и препознатливоста. Ние одвоивме 5 европски престолнини кои што мора да ги посети секој љубител на пивото: [...]

May 24, 2011 Кригла Пиво Кригла Пиво 1