Кригла Пиво

Пиво Фестивал

Најавен првиот пиво фестивал во Дојран

Најавен првиот пиво фестивал во Дојран

За прв пат оваа година на 29.07.2016 (петок) и 30.07.2016 (сабота) во Стар Дојран со почеток во 18:00 часот, ќе се одржи дводневен пиво фестивал лоциран на плоштадот под јаворите. Дојран “BEER Festival“ ќе располага со поставени штандови за точење, консумирање и презентација на разни видови пиво, штандови за скара, дводневна музичка програма за времетраење [...]

June 23, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Фестивал на пивото во Чешка 2016

Фестивал на пивото во Чешка 2016

Чешкиот фестивал на пивото оваа година ќе се одржува од 12-ти до 28-ми мај на површина од 4000 m2 на „Letenska plan“ во главниот град Прага. Влезницата за сите 17 денови е 100 CZK (круни) односно 3.7 евра. Oва е најпознатиот и најголемиот пиво фестивал во Чешка кој традиционално се одржува секоја година во земјата каде [...]

May 4, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Видео репортажа од Belgrade Beer Fest 2015

Видео репортажа од Belgrade Beer Fest 2015

Погледнете дел од атмосферата на минатогодишниот Пиво Фест во Белград. Иако времето не се погоди и имаше доста кал поради врнежливото време, посетителите добро се забавуваа. Дополнително и видео репортажата од Beer Garden 2015: [...]

April 10, 2016 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Програма на фестивалот на пивото во Белград

Програма на фестивалот на пивото во Белград

13-тиот Beer Fest во Белград ќе биде отворен на 19-ти август на Ушче со настапот на големата светска ѕвезда DJ Roger Sanchez, на 21-ви ќе се појави уште еден познат музичар DJ Sandy Rivera, додека фестивалот на пивото завршува во недела на 23-ти август. Целосната музичка програма можете да ја погледнете подолу, а организаторите најавуваат [...]

July 28, 2015 Кригла Пиво Кригла Фестивали 1

Прв фестивал на craft пива во Србија

Прв фестивал на craft пива во Србија

„Regionalni Festival Zanatskog Piva“ е првиот фестивал за craft пива во Србија кој ќе се одржи во Белград од 19-ти до 21-ви јуни во Галерија Штаб. Според организаторите, потребата од ваков фестивал се јавила поради зголеменото пиење на craft пивата во регионот и се поголемиот број на мали пивари кои работат по традиционалната пиварска технологија [...]

June 2, 2015 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Видео репортажа од „Toronto’s Festival of Beer“

Видео репортажа од „Toronto’s Festival of Beer“

Andrew Gunadie познат како „gunnarolla“ прави видео репортажа од „Toronto’s Festival of Beer“. Погледнете како се забавуваат посетителите на овој пивски фестивал во Канада 🙂 [...]

September 14, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

2CELLOS го отвораат Пивофест 2013

2CELLOS го отвораат Пивофест 2013

Во исчекување на целосната програма на Пивофест 2013, засега официјално можеме да објавиме само дека на првиот ден од фестивалот на 18 јули ќе настапат хрватските челисти 2CELLOS. Дуото на Лука Шулиќ и Стјепан Хаусер се стекна со светска слава со преработката на познатата песна „Smooth Criminal“ од Мајкл Џексон која имаше огромен број на [...]

May 21, 2013 Кригла Пиво Кригла Фестивали 3

Комплетирана програмата за Пиволенд 2012

Комплетирана програмата за Пиволенд 2012

На официјалниот сајт за Пиволенд 2012 се појави комплетната музичка и пивска програма за годинешното 5-ти издание на пивскиот фестивал која ви ја пренесуваме во целост. Посетуваме дека Пиволенд ќе се одржи од 29-ти август до 2-ри септември на паркингот пред спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје. Музичка програма на Пиволенд 2012: Среда, 29-ти Август [...]

August 21, 2012 Кригла Пиво Кригла Фестивали 5

Денови на пивото во Карловац 2012

Денови на пивото во Карловац 2012

Од 24-ти август до 2-ри септември по 26-ти пат во Карловац, Хрватска ќе се одржи најстариот пивски фестивал на Балканот „Karlovački dani piva“. Цели 10 денови на просторот од спортско-рекреативниот центар „Корана“ ќе се пие разновидно пиво, ќе се ужива во големиот избор на храна, а малолетните посетители ќе уживаат во карловачките переци кои станаа [...]

August 15, 2012 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Белградски фестивал на пивото 2012

Белградски фестивал на пивото 2012

Десеттото јубилејно издание на фестивалот на пивото во Белград оваа година ќе се одржи од 14-ти до 19-ти август на Ушќе. Во чест на јубилејот, оваа година пиво фестот е продолжен за еден ден и ќе трае 6 денови со богата музичка програма каде ќе настапат доста познати екс ју изведувачи меѓу кои и нашите [...]

August 6, 2012 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0