Кригла Пиво

Пивофест

Последни подготовки за Пивофест 2015

Последни подготовки за Пивофест 2015

Прилепската Фан Продукција објави видео од последните подготовки пред официјалниот почеток на Пивофест 2015 во Прилеп. [...]

July 16, 2015 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Бесплатен воз за Пивофест за млади до 27 години

Бесплатен воз за Пивофест за млади до 27 години

Како и минатата година така и оваа, ако сте помлади од 27 години ќе можете да го посетите Пивофест 2015 во Прилеп бесплатно со возовите на Македонски Железници. Фестивалот на пивото ќе се одржи од 16-ти до 19-ти јули, односно тоа е третиот викенд во месецот па така сите млади лица имаат шанса да патуваат [...]

July 8, 2015 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Позната музичката програма на Пивофест 2015

Позната музичката програма на Пивофест 2015

Организаторите на Пивофест денеска најавија богата програма за време на четирите фестивалски денови на овогодинешниот тринаесетти по ред „Фестивал на пивото“. Забавата оваа година е резервирана од 16 до 19 јули, а како нејзини водители ќе бидат Маријана Станојковска и Жарко Димитриоски. Еве ја и листата со музичките изведувачи: Четврток 16-ти јули: Слаткаристика Љубојна Саша [...]

June 20, 2015 Кригла Пиво Кригла Фестивали 8

Дино Мерлин на Пивофест 2015 во Прилеп

Дино Мерлин на Пивофест 2015 во Прилеп

Босанската музичка ѕвезда Дино Мерлин го потврдил настапот на годинешниот фестивал на пивото и скарата Пивофест во Прилеп кој ќе се одржува од 16-ти до 19-ти јули. Тој ќе настапи последната вечер и воедно ќе го затвори фестивалот. Според пишувањето на прилепскиот портал 10без10, веќе се во финална фаза преговорите за учество во забавниот дел [...]

June 17, 2015 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Пивофест 2015 од 16 до 19 јули

Пивофест 2015 од 16 до 19 јули

Општина Прилеп го најави годинешното издание на фестивалот на пивото и скарата, Пивофест за периодот од 16-ти до 19-ти јули. Бидејќи музичката програма не е утврдена сè уште, сите интернет корисници имаат можност на Facebook да гласаат за нивни омилени изведувачи и бендови од Македонија и Балканот кои сакаат да ги видат на годинешниот фестивал. [...]

May 25, 2015 Кригла Пиво Кригла Фестивали 4

Настапите на Емина Јаховиќ, Жељко Самарџиќ и Маид Хечимовиќ на Пивофест 2014 во Прилеп

Настапите на Емина Јаховиќ, Жељко Самарџиќ и Маид Хечимовиќ на Пивофест 2014 во Прилеп

Погледнете ги комплетните видео снимки од настапите на Емина Јаховиќ, Жељко Самарџиќ и Маид Хечимовиќ на Пивофест 2014 во Прилеп. Сите видеа се дело на Fun Production од Прилеп. Емина Јаховиќ: Жељко Самарџиќ: Маид Хечимовиќ: [...]

May 19, 2015 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Целиот концерт на Даниел Кајмакоски на Пивофест 2014 во Прилеп

Целиот концерт на Даниел Кајмакоски на Пивофест 2014 во Прилеп

Видео од настапот на Даниел Кајмакоски на отворањето на Пивофест 2014 во Прилеп. Снимката и продукцијата е на Fun Production. [...]

May 3, 2015 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Саботно попладне на Пивофест во Прилеп

Саботно попладне на Пивофест во Прилеп

[...]

July 19, 2014 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Отворање на Пивофест 2014 во Прилеп

Отворање на Пивофест 2014 во Прилеп

Вечерва во Прилеп со настапите на Даниел Кајмакоски, Joke, The Toasters, DJ Nas­tia Zoloto и First Enter­tain­ment се отвора Фестивалот на пивото и скарата кој ќе трае се до недела. Ви пренесуваме дел од атмосферата на првиот ден од Пивофест и цените на некои од пивата кои ќе се продаваат: Скопско точено 4 х 0,4л [...]

July 17, 2014 Кригла Пиво Кригла Репортажа 2

Пивофест 2014: Бесплатно пиво и бесплатни возови

Пивофест 2014: Бесплатно пиво и бесплатни возови

Пакомак и оваа година ќе биде присутен на фестивалот на пивото во Прилеп кој ќе се одржи овој викенд со цел да влијае врз свеста на посетителите за зачување на околината. За 7 празни пластични чаши или за 3 стаклени пивски шишиња кои ќе бидат донесени на нивниот штанд добивате купон за гратис точено пиво: [...]

July 16, 2014 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0