Кригла Пиво

Пивофест

Целосна музичка програма на Пивофест 2017

Целосна музичка програма на Пивофест 2017

Организаторите на Пивофест во Прилеп ја објавија целосната музичка програма за годинешното издание која што може да ја погледнете подолу заедно со саатницата по која е предвидено да настапат музичките ѕвезди. [...]

July 1, 2017 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Северина ќе биде главна музичка ѕвезда на Пивофест 2017

Северина ќе биде главна музичка ѕвезда на Пивофест 2017

Хрватската музичка ѕвезда Северина ќе настапи на затворањето на фестивалот на пивото во Прилеп на 16-ти јули. Ова е второ гостување на познатата пејачка на Пивофест, а покрај неа засега е познато дека ќе настапуваат и Харис Џиновиќ кој ќе пее третата вечер, Амадеус Бенд, Ален Исламовиќ, Елена Велевска, Нокаут, Еye Cue, Џамбо Агушеви оркестар, Психомодо [...]

June 24, 2017 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Објавени дел од учесниците на Пивофест во Прилеп

Објавени дел од учесниците на Пивофест во Прилеп

Психомодо Поп, Ален Исламовиќ, Амадеус Бенд, Нокаут, Ај Кју и реге артистот Дон Минот се дел од музичарите за кои што е објавено дека ќе настапат на 15-тото издание на Пивофест во Прилеп кој што оваа година ќе се одржи од 13-ти до 16-ти јули. Се очекува наскоро да биде позната и целосната музичка програма [...]

June 21, 2017 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Познати датумите за Пивофест 2017 во Прилеп

Познати датумите за Пивофест 2017 во Прилеп

Новото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп ќе се одржи од 13-ти до 16-ти јули. Ова ќе биде јубилејно 15-то издание на Пивофест кој стана заштитен знак на градот и кој секоја година привлекува се поголем и поголем број на посетители од цела Македонија. Се очекува во наредните денови да бидат објавени пиварниците што [...]

June 8, 2017 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Јубилеен 15-ти Пиво Фест во Белград

Јубилеен 15-ти Пиво Фест во Белград

Од 16-ти до 20-ти август на традиционалната локација Ушче ќе се одржи јубилејното 15-то издание на пивскиот фестивал во Белград каде што се очекуваат повеќе од половина милион посетители. На отворањето на фестивалот ќе настапи електро составот Asian Dub Foundation од Велика Британија кои што важат за група која што негува микс на повеќе музички [...]

June 3, 2017 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Рудиментал на отворањето на Belgrade Beer Fest

Рудиментал на отворањето на Belgrade Beer Fest

Годинешниот 14-ти по ред Belgrade Beer Fest ќе го отвори еден од најпознатите светски drum and bass бендови, англичаните Рудиментал на кои ова ќе им биде единнствен настап во регионот во склоп на нивната голема турнеја низ Европа. Белградскиот фестивал на пивото 2016 ќе се одржи од 17ти до 21ви август на добро познатата локација [...]

July 9, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Комплетирана програмата за Пивофест 2016

Комплетирана програмата за Пивофест 2016

Прилеп е подготвен за одржување на 14-тиот фестивал на „Пиво фест 2016“ што ќе се одржи од 14 до 17 јули. И оваа година се очекуваат над 350.000 посетители на четирите фестивалски вечери од земјава и од Балканот. Економскиот бенефит на градот и регионот е голем, ќе има максимална безбедност и прифаќање на сите оние [...]

June 24, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Најавен првиот пиво фестивал во Дојран

Најавен првиот пиво фестивал во Дојран

За прв пат оваа година на 29.07.2016 (петок) и 30.07.2016 (сабота) во Стар Дојран со почеток во 18:00 часот, ќе се одржи дводневен пиво фестивал лоциран на плоштадот под јаворите. Дојран “BEER Festival“ ќе располага со поставени штандови за точење, консумирање и презентација на разни видови пиво, штандови за скара, дводневна музичка програма за времетраење [...]

June 23, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Хари Мата Хари на Пиво Фест 2016 во Прилеп

Хари Мата Хари на Пиво Фест 2016 во Прилеп

Хари Мата Хари е втората балканска музичка ѕвезда која што ќе настапи на годинешниот пивски фестивал во Прилеп откако претходно беше потврден настапот и на Аца Лукас. Двајцата за прв пат ќе имаат свое музичко шоу на Пиво Фест. Од другите музички имиња кои што се познати дека ќе бидат дел од четиринаесеттото издание на [...]

June 8, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 1

Пивофест 2016 од 14 до 17 јули во Прилеп

Пивофест 2016 од 14 до 17 јули во Прилеп

Во очекување на официјалните информации за музичката програма и пиварите кои ќе бидат присутни на четинаринаесеттото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп, она што е објавено на официјалната веб страна се датумите за годинешната манифестација која што ќе се одржи од 14-ти до 17-јули. Еден од балканските музичари кои што веќе го [...]

May 31, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 1