Кригла Пиво

Музика

Бесплатно симнете го првиот студиски албум на Револт

Бесплатно симнете го првиот студиски албум на Револт

Револт е бенд кој постои од 2006 година, кога бендот започна да компонира и своја авторска музика. Првите настапи ги има низ многубројните локални клубови низ цела Македонија. Со авторска музика има настапено два пати како учесник на Рок фест, 2007 и 2008 година во МКЦ, потоа Демофест 2009 г. во клуб Кастро, гитаријада во Гевгелија и многу [...]

May 3, 2012 Кригла Пиво Кригла Музика 1

„Кинки во нервозна џунгла“ на Т.Б.Трачери достапен за бесплатно симнување

„Кинки во нервозна џунгла“ на Т.Б.Трачери достапен за бесплатно симнување

„Кинки во нервозна џунгла“, четвртиот студиски албум на Т.Б Трачери сега е достапен за бесплатно симнување на следниов линк. Албумот заедно со обвивката и текстовите го имаме благодарение на членовите на бендот кои решија да им го поклонат на своите фанови кои не се во можност физички да набават копија од него. Доколку ви се [...]

April 8, 2012 Кригла Пиво Кригла Музика 2

Stella Artois со божиќен џез албум

Stella Artois со божиќен џез албум

Минатата година, Stella Artois ги изненади своите фанови подарувајќи им бесплатно преземање на песната „Les 12 Jours de Noel“. Оваа година белгискиот бренд на пиво отиде чекор понапред и сними цел албум со традиционални божиќни песни во џез преработки кој наскоро ќе биде достапен за бесплатно преземање. Албумот се вика „Under The Holiday Star“ и [...]

November 6, 2011 Кригла Пиво Кригла Музика 1

KISS со свое брендирано пиво: Destroyer

KISS со свое брендирано пиво: Destroyer

Американскиот хард-рок бенд KISS кои освен по добрата музика се познати и по специфичната облека, нашминканите лица и сценските настапи, промовираа свое оригинално брендирано пиво: KISS Destroyer. Првите количини од ова пиво се очекуваат кон средината на овај месец да се појават во Шведска, Норвешка и Финска, а веднаш потоа и во Данска, Холандија и [...]

October 9, 2011 Кригла Пиво Кригла Пиво 1

Топ 5 песни за пиво од Tankard

Топ 5 песни за пиво од Tankard

Tankard е германски треш метал бенд кој од формирањето до сега многу малку промениле во својот стил. Скоро цела нивна дискографија е посветена на пивото и воопшто на алкохолот, а самите се нарекуваат кралеви на пивото според нивниот албум „Kings of Beer“ од 2000 година. Минатата година го извадоја нивниот најнов албум насловен „Vol(l)ume 14“. Кригла [...]

June 2, 2011 Кригла Пиво Кригла Музика 1