Кригла Пиво

Музика

Behemoth со свое пиво – Sacrum

Behemoth со свое пиво – Sacrum

Полскиот блек метал бенд Behemoth, во соработка со пиварницата Perun произведе сопствено пиво кое ќе се вика Sacrum. Пивото кое е pale ale содржи 6.2% алкохол и во продажба ќе се најде од 12 мај. Behemoth, кои пред само неколку недели имаа концерт во Македонија, им се придружуваат на Iron Maiden, Mastodon, Motorhead, KISS, Sepultura, [...]

May 1, 2015 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Urban Music Festival во Прилеп

Urban Music Festival во Прилеп

После првото успешно издание, годинава по втор пат се организира „Urban Music Festival“ во Прилеп, еден малку поинаков настан под отворено небо, каде младите ќе можат да уживаат во урбаните музички звуци пред претстојниот Пивофест 2014. Оваа година фестивалот се одржува на 11ти и 16ти јули на градскиот базен „Маркови Кули“. Првиот фестивалски ден е [...]

July 3, 2014 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Heineken Lovefest во Врњачка Бања

Heineken Lovefest во Врњачка Бања

Годинава Heineken LoveFest во Врњачка Бања, Србија (7, 8 и 9 август) е со нов концепт, со над 70 изведувачи, пет музички сцени и 10 фестивалски зони. На фестивалот ќе има од хаус, техно, хип-хоп, сe до познати регионални рок-звуци, кои ќе се чујат на петте сцени. На главната сцена ќе настапат легендите на техно-сцената [...]

June 22, 2014 Кригла Пиво Кригла Музика 0

„Billie Jean“ на Мајкл Џексон отсвирена на пивски шишиња

„Billie Jean“ на Мајкл Џексон отсвирена на пивски шишиња

Сте слушнале за „The Bottle Boys“, бендот кој свири на шишиња? Ако не, ова е супер прилика да се запознаете со нив и со нивните изведби. Слушнете го големиот хит на Мајкл Џексон, „Billie Jean“ како е отсвирен на пивски шишиња од оваа група. Извор: Hollywoodlife.com [...]

June 4, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Второ издание на македонскиот дабстеп фестивал Bass Platform

Второ издание на македонскиот дабстеп фестивал Bass Platform

По огромниот успех на првиот македонски дабстеп фестивал Bass Platfrom, најавено е и неговото второ издание. Локација: Капан Ан, Стара Чаршија Датум и време: 21 декември 2013, 23:00ч Организатор: Bass Infusion На 21ви декември во Капан Ан, ве очекува вечер исполнета со одличен звук. На сцената ќе се појават Basscatz, DJ Owlie и MC Slim од Бугарија, додека [...]

December 11, 2013 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Mastodon имаат ново пиво – Black Tonguе

Mastodon имаат ново пиво – Black Tonguе

Прогресивните металци од Атланта, Mastodon го лансираат своето второ пиво кое го именуваа по една своја песна – Black Tonguе. Пивото кое е со 8.3% алкохол и спаѓа во групата Double Black IPA е направено во соработка со Signature Brew од Лондон, Англија. Ќе се дистрибуира од почетокот на декември само во шишиња од 330мл. [...]

November 18, 2013 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Химната на ФК Барселона на пивски шишиња

Химната на ФК Барселона на пивски шишиња

Како би звучела химната на ФК Барселона отсвирена на шишињата од нивното официјално пиво Estrella Damm? Погледнете и слушнете на следново видео: [...]

May 21, 2013 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Chromatic Point – Златен Пресек (2012)

Chromatic Point – Златен Пресек (2012)

Chromatic Point е македонски прогресив рок бенд кој одлично ги вклопува македонските етно мотиви во својата инструментална музика. Иако се формирани во 2010 години, на домашната музичка јавност минатата година и го презентираа своето првенче „Златен Пресек“ и веднаш пробудија голем интерес кај љубителите на рок музиката. Членови на бендот се: Душко Ичев (клавијатури) Саше [...]

March 25, 2013 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Бесплатно слушајте ја музиката на Марас

Бесплатно слушајте ја музиката на Марас

Марас е првиот македонски пагански блек метал бенд кој постои од 2003 година. Звукот на нивните првични творби варира најмногу околу black metal и експериментирање со амбиент и електронски звуци. По издавањето на нивниот дебитантски албум „Раскол“ (во кој се забележува интензивно влијание на македонската традиционална музика), бендот продолжи со издавање на уште две сингл [...]

January 3, 2013 Магдалена Јовеска Кригла Музика 0

Музичка кутија од пивски шишиња

Музичка кутија од пивски шишиња

Што се случува кога ќе им дадете на креативци од агенција 2 гајби со пиво за да спремат празнична честитка? Агенцијата е Deardorff, а честитката ја нарекле „Bottle Box“. Погледнете сами! [...]

December 26, 2012 Кригла Пиво Кригла Видео 0