Кригла Пиво

Музика

Метал бендот Anthrax со свое пиво – Wardance

Метал бендот Anthrax со свое пиво – Wardance

Уште еден бенд се запишува на се подолгата листа на музичари со свои брендирани пива. Се работи за Anthrax, thrash метал бендот кој што заедно со Butternuts Beer & Ale Brewery го најавија излегувањето во продажба на Wardance, пејл ејл пиво со 5.5% алкохол. Пивото ќе биде во продажба од 27 март, најпрво само во Њујорк во места [...]

January 26, 2017 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Opeth со второ пиво – Communion Pale Ale

Opeth со второ пиво – Communion Pale Ale

Швеѓаните Opeth повторно соработуваа со пиварницата Northern Monk од Велика Британија за да направат второ пиво, но овој пат послабо за разлика од првото XXV Anniversary Imperial Stout. Communion e американски Pale Ale (APA) со 5.1% алкохол кој ќе се продава во 12 земји исклучиво во лименки. Името на пивото произлегува од последниот студиски албум на [...]

May 6, 2016 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Спремно е третото Trooper пиво на Iron Maiden

Спремно е третото Trooper пиво на Iron Maiden

Откако постигнаа огромен успех и значајна продажба во 55 земји низ целиот свет на своето Trooper пиво, Iron Maiden одлучија во септември да извадат лимитирана серија од третото нивно пиво кое ќе се вика „Red ’n’ Black“, Пивото е насловено по песната „The Red And The Black“ од најновиот музички албум „The Book Of Souls“. [...]

March 22, 2016 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Српскиот хип-хоп состав Bad Copy со свое пиво

Српскиот хип-хоп состав Bad Copy со свое пиво

Српскиот хип-хоп бенд Bad Copy кои што ја испеаја песната „Љубов или пиво“ сега конечно ќе имаат свое брендирано пиво. Производството е на најпопуларната мала пиварница на овие простори Kabinet Brewery, додека дизајнот на етикетата е на Braća Burazeri. Според информациите се работи за светло ејл пиво со 5,6% алкохол, матно, непастеризирано и нефилтрирано кое [...]

December 10, 2015 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Opeth со Imperial Stout пиво

Opeth со Imperial Stout пиво

Шведскиот метал бенд Opeth се приклучи на долгата низа рок и метал бендови кои имаат свое пиво. Во соработка со пиварницата Northern Monk од Лидс, Велика Британија го претставија нивното прво пиво, imperial stout со 9.2% алкохол. Се работи за лимитирана серија од 1700 шишиња по 660мл. а е направено по повод 25 годишнината од [...]

December 8, 2015 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Cannibal Corpse со свое брендирано пиво – Amber Smashed Face

Cannibal Corpse со свое брендирано пиво – Amber Smashed Face

Death metal ветераните од Флорида, Cannibal Corpse се приклучуваат на големата група бендови кои што имаат свое пиво. Во соработка со „Three Floyds Brewing Company“ од малото градче Munster во Индијана наскоро ќе го пуштат во продажба пивото „Amber Smashed Face“ насловено по нивната најпозната песна „Hammer Smashed Face“. Eтикетите на пивските шишиња ги изработил [...]

October 15, 2015 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

AC/DC со пиво во Австралија – Rock Or Bust

AC/DC со пиво во Австралија – Rock Or Bust

AC/DC ќе издадат лимитирана серија на пиво кое ќе се вика Rock Or Bust за време на нивните концерти во Австралија во месец ноември. Пивото кое е насловено според нивниот последен албум, ќе се продава во Aldi супермаркетите во лименки и буриња од 5 литри. Сепак ова не е прв алкохолен пијалок кој што го [...]

September 23, 2015 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Metallica со своја лимитирана серија на пиво во Quebec

Metallica со своја лимитирана серија на пиво во Quebec

Metallica, најпознатиот метал бенд на сите времиња, во партнерство со канадската пивска компанија Labatt ќе произведе лимитирана серија на свое брендирано пиво. Пивото ќе биде достапно веќе од 28 септември на територијата на Quebec. Металика претходно ќе одржи 2 концерти на 14.09 и 16.09 на отворањето на новиот Centre Vidéotron во Quebec City кој што ќе [...]

September 15, 2015 Кригла Пиво Кригла Пиво 1

Настапите на Емина Јаховиќ, Жељко Самарџиќ и Маид Хечимовиќ на Пивофест 2014 во Прилеп

Настапите на Емина Јаховиќ, Жељко Самарџиќ и Маид Хечимовиќ на Пивофест 2014 во Прилеп

Погледнете ги комплетните видео снимки од настапите на Емина Јаховиќ, Жељко Самарџиќ и Маид Хечимовиќ на Пивофест 2014 во Прилеп. Сите видеа се дело на Fun Production од Прилеп. Емина Јаховиќ: Жељко Самарџиќ: Маид Хечимовиќ: [...]

May 19, 2015 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Целиот концерт на Даниел Кајмакоски на Пивофест 2014 во Прилеп

Целиот концерт на Даниел Кајмакоски на Пивофест 2014 во Прилеп

Видео од настапот на Даниел Кајмакоски на отворањето на Пивофест 2014 во Прилеп. Снимката и продукцијата е на Fun Production. [...]

May 3, 2015 Кригла Пиво Кригла Музика 0