Кригла Пиво

Интернет

Засилете го Wi-Fi сигналот со пивска лименка

Засилете го Wi-Fi сигналот со пивска лименка

Погледнете како на лесен и едноставен начин со пивска лименка можете да го засилете Wi-Fi сигналот на вашиот рутер и да имате подобар интернет наоколу. Важно, не заборавајте прво да го испиете пивото од лименката 🙂 [...]

August 18, 2015 Кригла Пиво е-Кригла 0

Запознајте се со BeerBase

Запознајте се со BeerBase

Четворица дечки од Македонија, Јужна Кореја, Финска и Литванија како дел од проект на нивните мастер студии во Шведска одлучиле да го креираат BeerBase блогот на кој што ќе ги споделуваат своите пивски искуства, но и како место каде сите можат да поставуваат свои фотографии од пива со ставање на #beerbase, таг на сликата и [...]

January 22, 2015 Кригла Пиво е-Кригла 1

Кои се најпребаруваните пива за 2014 според Google?

Кои се најпребаруваните пива за 2014 според Google?

Google ја објави својата годишна листа на најпребарувани термини во светот каде што покрај eболата и смртта на познатиот актер Робин Вилијамс забележително е огромното пребарување на термините за храна. Така како пример зборот Pizza има вкупно повеќе пребарувања од World Cup (светското првенство во фудбал кое што беше топ настан за 2014). Од интересните [...]

December 17, 2014 Кригла Пиво е-Кригла 0

Блог избор [Април, 2013]

Блог избор [Април, 2013]

Блогерите и блогерките ни беа мрзеливи овој месец и не беа расположени за пишување. Затоа имаме скратен блог избор со дваесетина постови. Можеби пролетта ќе влијае попозитивно и следниот месец ќе имаме побогат избор 🙂 На две минути до пет (Read My Mind) Па што (Чудесен свет) Седмо писмо (The stars in our eyes) Житие [...]

May 3, 2013 Кригла Пиво Uncategorized 0

Блог избор [Март, 2013]

Блог избор [Март, 2013]

Помина 1-ви април и бидејќи не ви спремивме „комична“ вест, ден потоа избор на убави македонски блог записи од месец март. Некои се шеговити, некои се сериозни, некои љубовни, а некои што отвораат апетит. Како и да е, одличен вовед во новата пролет. Може да почнете со читање, сега… Прирачник за автокефалност (Кокошарник) She… (Velvet) [...]

April 2, 2013 Кригла Пиво е-Кригла 0

Блог избор [Февруари, 2013]

Блог избор [Февруари, 2013]

Најкраткиот месец во годината, од блогерски аспект ни донесе голем број на одлични постови. Ние одделивме еден дел од нив кои што ги сместивме во листата подолу. Сигурни сме дека секој ќе пронајде нешто за себе и ќе оддели неколку минутки да прочита квалитетни македонски блог записи. Пред да почнете со читање, да им ги [...]

March 3, 2013 Кригла Пиво е-Кригла 0

Блог избор [Јануари, 2013]

Блог избор [Јануари, 2013]

Обично блог изборите ги објавуваме на први секој месец, но поради петочниот викенд рецепт со пиво решивме да го оставиме овој наш избор на блог постови за еден ден подоцна. Мислевме дека блогерите ќе ни бидат мрзеливи во месецот исполнет со новогодишните и божиќните празници, јадења, пиења и прослави, но излезе сосем спротивното. Прописно не [...]

February 2, 2013 Кригла Пиво е-Кригла 0

Блог избор [Декември, 2012]

Блог избор [Декември, 2012]

Откако се одморивме од новогодишното пиво, време е да видеме што сработија т.е. изнапишaa македонските блогери во последниот месец за 2012 година. Малку стандардни постови, малку мрзеливост, малку осврти кон претходната година. Ние ја оценуваме 2012 како успешна блогерска година и се надеваме дека 2013 ќе биде уште „поплодна“ за пишување. Изборот за декември, 2012 [...]

January 2, 2013 Кригла Пиво е-Кригла 0

Блог избор [Ноември, 2012]

Блог избор [Ноември, 2012]

Влегуваме во последниот месец од 2012 година и време е да прелистаме што пишуваа македонските блогери во ноември. Точно пред 1 година го започнавме овој блог избор што значи славиме мал јубилеј за кој што не обезбедивме торта 🙂 Затоа пак Блогираме.мк си ја завршија работата и ги доделија блогерските и твитер наградите. Им честитаме [...]

December 1, 2012 Кригла Пиво е-Кригла 0

Друштвените мрежи влијаат во изборот на угостителски објекти

Друштвените мрежи влијаат во изборот на угостителски објекти

Според истражувања, донесен е заклуок дека повеќе од третина потрошувачи употребуваат друштвени мрежи за информирање и донесување на одлуката каде да излезат на пијалок или ручек/вечера. Истражувањето е спроведено во Велика Британија на 3.000 испитаници, од кои 61% од испитаниците на возраст од 18-34 години одговориле дека се консултираат со познатите друштвени мрежи за одлуката [...]

November 3, 2012 Магдалена Јовеска е-Кригла 0