Кригла Пиво

Видео

Видео од процесот на полнење на лименки со пиво

Видео од процесот на полнење на лименки со пиво

Доколку ве интересира како се полнат лименките со пиво пред да дојдат на полиците во маркетите, задолжително погледнете го ова видео направено за пивото Green Diamonds на Other Half Brewing Co. [...]

March 19, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Го истренирал зајакот да му носи пиво

Го истренирал зајакот да му носи пиво

Откако претходната година се појави на YouTube видеото со кучето кое е истренирано да му носи пиво на сопственикот секогаш кога овој ќе побара, сега има нов видео хит на слична тематика. Во главната улога е зајакот Wallace кој што има и своја картонска кутија за испорачување на пиво. [...]

January 26, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

14 необични начини за да отворите пиво

14 необични начини за да отворите пиво

Mashable направиле едно интересно видео со 14 необични и неконвенционални начини за отворање на пивско шише. Некои се доста успешни, некои не би ги препорачале. Погледнете го клипот, можеби ќе ви се најде некогаш во зло време 🙂 [...]

January 25, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Пивото на Iron Maiden ќе се продава и во лименки

Пивото на Iron Maiden ќе се продава и во лименки

Британските хеви метал легенди Iron Maiden наскоро ќе започнат да го продаваат своето Trooper пиво и во лименки од 0,5л. на американскиот пазар. Пејачот Bruce Dickinson истакнал неколку предности на лименките во однос на стаклените шишиња како: можност да се рециклираат, полесно производство, зафаќаат помалку простор во фрижидер, подобри се за транспорт, пивото во лименка [...]

January 13, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Достава на пиво со дрон

Достава на пиво со дрон

Infinium Robotics во Сингапур го претстави својот летечки робот, налик големо фризби кој треба да биде замена за келнерите при послужување на гости во рестораните. Крајната цел на овие роботи односно дронови е да ја подобрат продуктивности на рестораните со користење помала работна сила без да се наштети на целосното искуство при јадењето. Персоналот ќе [...]

December 7, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Говорот на Peter Bouckaert од New Belgium пиварницата на TEDx

Говорот на Peter Bouckaert од New Belgium пиварницата на TEDx

Peter Bouckaert кој што од 1996 година работи во New Belgium пиварницата на локален TEDx настан зборува за неговата кариера изградена врз иновации и размислување „надвор од кутијата“. Говорот трае околу 15 минути и навистина вреди да се слушне. [...]

November 29, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Направи сам: од тиква во буренце за точење пиво

Направи сам: од тиква во буренце за точење пиво

Нешто од серијата направи сам, како од тиква да направите буренце за точење пиво во неколку лесни чекори. Погледнете го видеото 🙂 [...]

November 2, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Пивскиот воз во Алјаска

Пивскиот воз во Алјаска

Погледнете како изгледа неколкучасовно уживање во убавините на Алјаска со воз каде имате на располагање голем број на пива и разноврсна храна. Не се работи за бајка туку за вистински настан кој што се случува секоја година во октомври. Плус ако имате среќа да се расипе возот може да добиете и екстра пиво 🙂 [...]

October 19, 2014 Кригла Пиво Кригла Пиво 2

Видео репортажа од „Toronto’s Festival of Beer“

Видео репортажа од „Toronto’s Festival of Beer“

Andrew Gunadie познат како „gunnarolla“ прави видео репортажа од „Toronto’s Festival of Beer“. Погледнете како се забавуваат посетителите на овој пивски фестивал во Канада 🙂 [...]

September 14, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Nina Dobrev и Jimmy Fallon играат гигантски Beer Pong

Nina Dobrev и Jimmy Fallon играат гигантски Beer Pong

Nina Dobrev играше гигантски Beer Pong против Jimmy Fallon во неговото „The Tonight Show“ на NBC. Ѕвездата на „The Vampire Diaries“ има одбојкарско искуство во нејзиниот колеџ во Канада, а својот спортски талент го докажа и во оваа позната пивска игра. Сепак за да откриете кој победи ќе мора да го изгледате видеото 🙂 Извор: [...]

August 6, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0