Кригла Пиво

Видео

Beer Pong трикови

Beer Pong трикови

Remi Gaillard изведува трикови со фудбалска топка, а дечкиве со пинг-понг топчиња. Погледнете неколку мајсторски трикови за популарниот Beer Pong или ако преведуваме по нашки Пиво Понг 🙂 [...]

October 21, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Видео репортажа од Октоберфест 2015

Видео репортажа од Октоберфест 2015

Кратка видео репортажа на YouTube каналот The Craft Beer Channel од годинешниот Октоберфест во Минхен. Погледнете дел од атмосферата, па следната година сигурно ќе посакате да го посетите 🙂 [...]

October 7, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Митови за темните пива

Митови за темните пива

Мит 1: Сите темни пива се со побогат и потежок вкус Мит 2: Темните пива имаат повеќе калории Мит 3: Сите темни пива имаат повисок процент на алкохол Погледнете го видеото за да слушнете зошто овие тврдења за темните пива не се точни. [...]

October 3, 2015 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Различните лица на Октоберфест

Различните лица на Октоберфест

Иако видеово е направено за Октоберфест, може да кажеме дека ова важи за повеќето пивски фестивали. Погледнете ги различните лица на посетителите на Октоберфест па потоа може да ве прашаме и вас во кој тип се пронајдовте? 🙂 [...]

September 24, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Топ 5 факти за пивото

Топ 5 факти за пивото

5 интересни факти за пивото од WatchMojo.com кои што најверојатно ги знаете, но секогаш е добро да се потсетиме на нив. Плус видеото е убаво спакувано со едни од најдобрите сцени од Симпсонови 🙂 [...]

September 18, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Како да наздравите низ светот

Како да наздравите низ светот

Пивскиот блог Lets’ Grab a Beer направиле одлично видео кое може да ни помогне да ги разбереме навиките за наздравување низ различни земји. Додека најчесто ние сме навикнати да наздравуваме со чукање на чашите, тоа може да биде неприфатливо и навредливо во Унгарија. Во Кина морате да ја држите чашата пониско од домаќинот како знак [...]

August 8, 2015 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Чувството кога за првпат пробувате craft пиво

Чувството кога за првпат пробувате craft пиво

Видеово е направено од Bierdeluxe, германска онлајн продавница за пиво и прикажува реакции на различни луѓе од различни возрасни групи кои што за првпат пробуваат craft пиво. [...]

June 21, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Топ 10 типови на германски пива

Топ 10 типови на германски пива

Доколку сакате да научите нешто повеќе за типовите пива во Германија, тогаш погледнете го ова забавно но и поучно видео. [...]

April 21, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Пивски трикови

Пивски трикови

Како да изладите пиво за 5 минути? Имате премногу пена во криглата? Немате отворач? Погледнете го видеото за неколку практични трикови кои можеби некогаш ќе ви се најдат во животот 🙂 [...]

April 15, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Топ 10 пивски градови

Топ 10 пивски градови

Кои се најдобрите 10 градови во светот каде што можеш да пиеш пиво? Погледете ја листата направена од WatchMojo.com. [...]

April 6, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0