Кригла Пиво

Видео

Сендвич со сирење, сланина и пиво

Сендвич со сирење, сланина и пиво

Брз и лесен сендвич за подготовка доколку сакате да ги почестите гостите со нешто интересно и поразлично 🙂 [...]

June 3, 2017 Кригла Пиво Кригла Храна 0

Видео: Lager Vs. Ale

Видео: Lager Vs. Ale

Видео направено од „The Huffington Post“ кое што ја објаснува разликата помеѓу основните два типа на пива: лагер и ејл, кои потоа се делат на многу други стилови. [...]

April 9, 2017 Кригла Пиво Кригла Видео 0

5 спортови базирани на пиво

5 спортови базирани на пиво

Пиење пиво и истовремено спортување не е некоја совршена комбинација за разлика од гледање на спортски настани пред телевизор и уживање со пиво. Но, тоа не е причина да не бидат измислени неколку спортови кои што се базираат и побаруваат пиење на пиво. Погледнете го видеото за да се запознаете со: Beer mile, beer can [...]

January 22, 2017 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Како се пие пиво за 3 секунди

Како се пие пиво за 3 секунди

Еве вака 🙂 [...]

May 4, 2016 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Видео репортажа од Belgrade Beer Fest 2015

Видео репортажа од Belgrade Beer Fest 2015

Погледнете дел од атмосферата на минатогодишниот Пиво Фест во Белград. Иако времето не се погоди и имаше доста кал поради врнежливото време, посетителите добро се забавуваа. Дополнително и видео репортажата од Beer Garden 2015: [...]

April 10, 2016 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Ви треба друштво за пиење? Запознајте го роботот Drinky

Ви треба друштво за пиење? Запознајте го роботот Drinky

Колку пати ви се случило да сакате да испиете некоја пијачка во град меѓутоа баш тогаш сите пријатели имаат некои други обврски? Ако пиењето сами не ви е баш најпријатно, сега може да си имате ново „другарче“ со кого може да наздравите – роботот Drinky. Сепак тој нема да може да разговара со вас, но [...]

January 18, 2016 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Каде да пиете пиво во Њујорк

Каде да пиете пиво во Њујорк

YouTube каналот The Craft Beer Channel со нова видео репортажа, овојпат со избор од неколку одлични места каде што може да пиете craft пива доколку го посетите Њујорк. [...]

December 5, 2015 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

4 глупави пивски трикови

4 глупави пивски трикови

[...]

November 8, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Kaде да пиете пиво во Осло

Kaде да пиете пиво во Осло

The Craft Beer Channel е еден од нашите омилени пивски YouTube канали. Нивното последно видео е репортажата од главниот град на Норвешка каде ги препорачуваат најдобрите места за пиење пиво и некои од пивата кои што треба да ги пробате доколку го посетите Осло. [...]

November 7, 2015 Кригла Пиво Кригла Пиво 0

Направи сам: отворачи за пиво од стари алати

Направи сам: отворачи за пиво од стари алати

Веројатно и вие ќе се запрашате зошто некој би го правел ова, но доколку имате вишок слободно време и малку побогата гаража со најразлични алати може ќе сакате да пробате да направите некој од овие отворачи за пиво 🙂 [...]

October 27, 2015 Кригла Пиво Кригла Видео 0