Кригла Пиво

Stella Artois: Уметникот

Stella Artois: Уметникот

Новата реклама на Stella Artois – „Уметникот“, својата премиера ја имаше синоќа на доделувањето на филмските Оскари. Повторно главното дејство е околу чашата „Chalice“ или како што милуваат од овој бренд да изјавуваат, доколку се вложува толку грижа во чашата, замислете колку љубов се внесува во пивото.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар