Кригла Пиво

Stella Artois: Совршена чаша со Stella пиво

Stella Artois

Stella Artois во новото рекламно видео ни претставува 9 чекори за совршено полнење на чаша со пиво.

Видеото со инструкциите, кое може да го погледнете подолу, содржи умерена доза на хумор и филмско навраќање кон 60-тите години како што навикнавме од нивните претходни рекламни спотови:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар