Кригла Пиво

Stella Artois: Smooth Escapades


Stella Artois продолжува со своите реклами во стилот на шеесеттите години каде млад дечко се „бори“ да ја добие наклонетоста на девојката што му се допаѓа. Smooth Escapades е дел од промоцијата на Stella Artois 4, лесно пиво кое содржи само 4% алкохол, а во склоп на кампањата ќе бидат испечатени и рекламни постери во истиот стил.

Освен оваа реклама, можете да ги погледнете и претходните две за кои пишувавме минатата година: Респект и Совршена чаша со Stella пиво.

Објавено на 20.03.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар