Кригла Пиво

Staropramen Lager

Кригла Пиво June 1, 2014 Кригла Дизајн No Comments on Staropramen Lager

Staropramen Lager

Оваа лимитирана серија на Staropramen Lager која е дизајнирана од BBDO ја прикажува Прага и познатиот Карлов мост како едно од најпрепознатливите обележја на главниот град на Чешка, а е наменета за пазарот во Украина и Русија.

Истава едиција на Staropramen Lager пивските лименки се планира наскоро да се пушти и во Велика Британија, Шведска и уште 4 други европски држави.

Staropramen Lager

Staropramen Lager

Staropramen Lager

Staropramen Lager

Designed by: BBDO
Creative Director: Rytis Juodeika, Anze Jereb
Art Director: Alexander Rogovets
Copywriter: Taras Droom
Head of Design Studio: Martynas Birskys
Designer: Tanya Tkachenko

Извор: TheDieLine.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар