Кригла Пиво

Среќна Нова 2013 година

Одлично време за пиво

Почитувани пријатели, на последниот ден од 2012 година би сакале да ви ги честитаме новогодишните празници и да ви посакаме најмногу здравје, среќа, многу љубов и квалитетно пиво во новата 2013 година. Да ви се заблагодариме што нè читавте, што ни пишувавте, што ги споделувавте нашите статии и што ни помагавте во креирањето на содржина. Ние ви ветуваме дека ќе продолжиме да пишуваме за убави работи и заедно да уживаме во добра кригла пиво. Најважно, во новата 2013 година, пијте добро пиво со добри пријатели! Пивото го заслужува тоа!

Пијте добро пиво со добри пријатели

Подолу мал избор од она што го имавме во 2012 година на Кригла Пиво. Ви посакуваме добар помин во овие празнични денови и внимавајте при изборот на пиво и храна 🙂

Кригла Репортажи:

Кригла Пиво:

Кригла Храна:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

2 коментари

  1. Memed March 9, 2013 во 1:13 pm

    Hallo. Dali e mozno da znaeme koga ovaa godina pocnuva pivo fest? Fala unapred

Додади нов коментар